Gorączka Lodu "Gotujemy pełną parą" z Katarzyną Błażejewską - StuhrHej :-))) Dzisiaj przedstawiam Wam świetną książkę, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Książka zawiera mnóstwo przepisów, ciekawostek, zabaw, inspiracji do tego, żeby zrobić coś razem. Dla rodziców znajdziemy w niej porady i ciekawostki kulinarne, a dla dzieci zabawy kulinarne, ulubionych bohaterów z filmu "Gorączka Lodu", a przede wszystkim mnóstwo inspiracji na wspólne, zdrowe gotowanie. 

Autorka w bardzo przystępny i czytelny sposób opisuje jak ważne są posiłki, które zjadamy w ciągu dnia, zachęca do zabaw kulinarnych, podpowiada co może zaciekawić dzieci, co warto im pokazać np: ciasto drożdżowe, które zostawiamy do wyrośnięcia, które po jakimś czasie podwaja swoją objętość, dla dzieci to nowinka, takie małe czary mary :-). Z książki dzieci dowiedzą się co to są rodzynki, jak wyhodować kiełki, jak zrobić razem domowe pesto, jak kroić warzywa, co było pierwsze: jajko czy kura? Z czego zrobiony jest cukier i jak działa na nasz organizm, a przede wszystkim uczy kreatywności. 

Podział książki i przepisy :


Śniadania:Drugie śniadanie:Obiad zupa:Obiad drugie danie:Podwieczorek:Kolacja:Książka według mnie jest rewelacyjna. Mój syn, jak ją tylko zobaczył, to od razu stwierdził, że jest jego i zaraz na drugi dzień robiliśmy kolorowe kanapki na śniadanie - klik, po kolei zaplanował już co będziemy robić następne. Kolejna była pizza z Olafem - klik. W planach ma zrobienie wszystkiego co w niej jest. Dzieci chętnie z rodzicami spędzą czas przy tworzeniu pysznych, kolorowych dań, a i rodzice będą mieli przy tym mnóstwo frajdy :-). Książka jest również pięknie i kolorowo wydana, co jeszcze bardziej zachęca do robienia wszystkiego co się w niej znajduje. Wyrabia zdrowe i mądre nawyki u dzieci, uczy twórczego i kreatywnego myślenia. Na pewno jest fajną propozycją na prezent, ucieszy i rodziców i dzieci :-))). Najważniejsze jest to, że zachęci do wspólnego spędzenia czasu, a to w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Książkę polecam jak najbardziej :-))).

Książkę możecie nabyć w sklepie: zielonasowa.pl


10 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger