"Stan przedcukrzycowy. Dieta i plan działania" Alice Figueroa

 


 Autorka książki, Alice Figueroa jest dyplomowaną dietetyczką i specjalistką z dziedziny zdrowego odżywiania. Oprócz tego jest też trenerką i edukatorką programu zapobiegania cukrzycy. W swojej książce "Stan przedcukrzycowy. Dieta i plan działania" wyjaśnia w bardzo prosty sposób czym jest właśnie taki stan. Pokazuje, że zaburzenia metaboliczne trwają latami nie dając objawów, omawia co powinno nas zaniepokoić i na co zwracać uwagę. Tłumaczy też jakie są czynniki stanu przedcukrzycowego. 

Sposób odżywiania możemy zmienić w każdym momencie. Nie musimy, a nawet nie powinniśmy tego robić nagle, tylko stopniowo, a najważniejsze, to pozytywne podejście do własnego zdrowia. Najważniejsze co powinniśmy zrobić, to dbać o nasz sen, aktywność fizyczną, wyciszyć nasz umysł, planować zakupy, czytać etykiety i zdrowiej się odżywiać. Świadome i uważne jedzenie, oraz więcej produktów roślinnych w naszej diecie pozwolą nam na zachowanie zdrowia i ustrzec się przed cukrzycą. 

W książce znajdziemy 50 przepisów, powiem Wam, że wcale nie nudnych, a ciekawych i bardzo różnorodnych. Dla każdego coś dobrego. Jest też gotowy 14 - dniowy jadłospis , który możemy w każdej chwili wykorzystać. Oprócz tego znajdziemy też przeliczniki, tabele i wykresy, dzięki którym nauczymy się kontrolować swoją dietę. 

Książka to bardzo wartościowy poradnik, który wiele nam wyjaśni i uświadomi, że warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i podejście do własnego zdrowia. Autorka bardzo przystępnie opowiada nam o tym czym jest stan przedcukrzycowy, jak powinniśmy się odżywiać , żeby go odwrócić, jak na niego wpływa aktywność fizyczna, sen i nasze zdrowie psychiczne. Do tego wszystkiego mamy gotowy plan żywieniowy z przepisami na każdą porę dnia. Są też zdrowe desery ;-) Jeśli chcecie więc zadbać o swoje zdrowie, to zachęcam do lektury :-)


 Tytuł: "Stan przedcukrzycowy. Dieta i plan działania"
Autor:  Alice Figueroa
Okładka: miękka
Stron: 192
Cena okładkowa: 44,90 zł.
Wydawnictwo: Publicat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger