"Ptaszek śpiewa fiu - fiu - fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki" Elżbieta i Witold Szwajkowscy

 


Czy wiecie, że naśladowanie odgłosów to jednej z pierwszych prób porozumiewania się maluszka z otoczeniem?

Autorzy w książeczce prezentują nam wierszyki z wyrazami dźwiekonaśladowczymi, które możemy wykorzystać do pierwszych zabaw z dziećmi. Będą one stymulować ogólny rozwój dziecka. W pierwszej części nie znajdziemy wyrazów dziękonaśladowczych z głoską "r", a to dlatego, że książeczka przeznaczona jest dla najmłodszych, a głoska ta bardzo często pojawia się w mowie dziecka jako ostatnia. W kolejnych częściach oczywiście już w trudniejszych słowach ta głoska jest. 

Wierszyki są bardzo pozytywne, zabawne i łatwo wpadają w ucho. Myślę, że każde dziecko będzie je z chęcią powtarzało bawiąc się przy tym znakomicie. Możemy je dopasować do wieku oraz możliwości naszego dziecka, lub potraktować je jako ćwiczenie słuchowe i po prostu je dziecku przeczytać. Jeśli nasz maluch potrafi już powtarzać i imitować pewne dźwięki np. jakie wydaje zwierzątko przedstawione na obrazku, to możemy się bawić pokazując mu co znajduje się na obrazku i prosząc, aby dziecko wydało taki dźwięk jaki wydaje zwierzątko czy osoba. 

Książeczka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, a w środku cudne ilustracje Justyny Kraszewskiej, które przyciągają wzrok. Wierszyki są krótkie i bardzo fajne. Mogą posłużyć jako ćwiczenie logopedyczne. Jest to druga książeczka autorów, którą jesteśmy zachwyceni. Myślę, że i dzieciom i dorosłym przypadnie ona bardzo do gustu. Sprawdzi się też idealnie jako prezent. Polecamy :-)


Tytuł: "Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki"
Autor: Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Oprawa: twarda
Stron: 96
Cena okładkowa: 29,99zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

3 komentarze:

  1. Bardzo sympatyczna książeczką. Ostatnio szukałam krótkich , łatwych wierszyków do nauki na pamięć dla mojej wnuczki. Twoja propozycja jest dla mnie idealna. Chętnie skorzystam z Twojej podpowiedzi. Pozdrawiam cieplutko ☀️

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie napisane i świetne ilustracje! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super książeczka dla dzieci :) Niszczarki pozdrawiają ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger