"Encyklopedia piłki nożnej" - recenzjaHej :-). Dziś mam dla Was idealną książkę dla fanów piłki nożnej. Jest to "Encyklopedia piłki nożnej" pod redakcją Michała Pola dziennikarza sportowego z ponad 20 letnim stażem. Korespondentem na pięciu mistrzostwach świata w piłce nożnej i pięciu mistrzostwach Europy.  Wydana nakładem Wydawnictwa Publicat

Encyklopedia ta to zbiór faktów, dat, statystyk i anegdot. Znajdziemy w niej sylwetki największych gwiazd i najsłynniejszych drużyn w historii piłki nożnej. Poznamy globalny fenomen futbolu, zasady gry w piłkę nożną, taktykę i formacje, organizacje piłkarskie. Znajdziemy opisane mistrzostwa świata od Urugwaju w 1930 roku, po te nawet, które nie zostały jeszcze rozegrane, czyli Rosja 2018 i Katar 2022 roku. 
Dowiemy się o Polakach na mundialach, mistrzostwach Europy, Polakach na Euro, Copa America, futbolu na igrzyskach olimpijskich, rozegranych meczach towarzyskich, lidze mistrzów, pucharze UFa, Premier Division, Premier League, Bundeslidze, ekstraklasie. Poznamy ligi światowe, najsłynniejsze kluby Europy, kluby spoza Europy, polskie kluby i najdziwniejsze drużyny świata. Nie zabraknie też piłki nożnej kobiet, legend futbolu, polskich gwiazd (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i tych starszych Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna i wielu innych). Futbol, to nie tylko piłkarze, ale też trenerzy i to Ci najlepsi w historii futbolu, polscy również, sędziowie, słynne stadiony, wielkie szkółki piłkarskie. 

Encyklopedia jest fajnie, kolorowo wydana, pełna faktów, gwiazd, wiadomości i zdjęć. Na pewno zachwyci tych mniejszych fanów futbolu jak mój prawie ośmio letni syn, który dopiero raczkuje w tym temacie, jest zafascynowany Lewandowskim, Kubą Błaszczykowskim i encyklopedią też, każe sobie ją czytać na okrągło, ale i tych troszkę starszych i nawet tych dorosłych. Na pewno jest fajnym pomysłem na prezent :-)
Wydawnictwo: Publicat
Okładka: twarda
Stron: 144
Cena: 39,90 zł

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger