"Potrawy z ziemniaków" Siostra MariaSerię książek Siostry Marii "Kuchenne inspiracje" na pewno już znacie :-) Dzisiaj prezentuję Wam kolejny numer, tym razem są to "Potrawy z ziemniaków". Ziemniaki większość z nas lubi, niektórzy nie uznają innych dodatków, tylko właśnie je. Przykładem jest mój tato :-) Tak mu jakoś zostało od młodych lat, nauczony tal został i za skarby świata zdania nie zmieni. Do każdego dania mięsnego muszą być ziemniaki. Takich przypadków zna więcej, więc wyjątkiem nie jest. My również bardzo lubimy, ale zastępujemy kaszami, ryżem warzywami innymi niż ziemniak.

W książce znajdziemy wiele inspiracji z ziemniakiem w roli głównej. Mamy tu 5 rozdziałów: ziemniaki gotowane i pieczone, czyli puree, czipsy, frytki itd ale to wszystko w innym wydaniu. Kolejne są zapiekanki ziemniaczane, zupy i dania z patelni, sałatki z ziemniakami oraz kluski, placki i kotlety z ziemniaków. Dla każdego coś dobrego. Przepisy proste, sprawdzone i smaczne. Opatrzone są one zdjęciami gotowej potrawy, wszystko wygląda bardzo apetycznie :-) Nic tylko czerpać inspiracje i gotować :-)

Tytuł: "Potrawy z ziemniaków "
Autor: Siostra Maria
Okładka: miękka
Stron: 111
Cena okładkowa: 8,99 zł
Wydawnictwo: Martel

4 komentarze:

 1. Ziemniaki to nasze narodowe warzywo :) Można je podawać na tak wiele sposobów. Chętnie poznałabym nowe przepisy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Za samymi ziemniakami jako dodatkiem do obiadu nie przepadam, ale lubię je jako składnik innych dań (w zupie, zapiekance, faszerowane, pieczone czy frytki). Z pewnością w książce znalazłbym coś dla siebie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wszystkie książki siostry Marii. W każdej ciekawe przepisy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa, tym bardziej że u mnie bardzo lubią ziemniaki w różnej postaci :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger