"365 sposobów na nudę" czyli zabawy z dzieckiem na cały rok
"365 sposobów na nudę" to księga pełna pomysłów na to jak zająć dzieci, gdy się nudzą, gdy są ferie, wakacje, lub w wolnym czasie po prostu. Pomysły i cierpliwość rodzicom też w pewnym momencie się kończą, wiadomo mamy lepsze lub gorsze dni, a tutaj mamy książkę pełną podpowiedzi jak sobie wtedy poradzić i wymyślić coś kreatywnego dla naszych pociech.

Dzieci poznają świat między innymi poprzez zabawę. Angażują przy tym wiele zmysłów, kształtując je i rozwijając. W książce znajdziemy propozycje zabaw i zadań edukacyjnych na cały rok, na wiosnę, lato, jesień i zimę. Są tu zajęcia plastyczne związane z daną porą roku, są też gry, ćwiczenia i różne pomysły na spędzenie z dziećmi miło i kreatywnie wolnego czasu. Wszystkie zajęcia wymagają mniejszego lub większego zaangażowania rodziców. Mają różny stopień trudności. 


Każda pora roku zaczyna się od zabaw dla maluszków, a kończy na zajęciach dla starszych dzieci. Ćwiczenia dla maluszków są ułożone w pewne cykle np. cykl "Opowiedz ..." ("Opowiedz co widzisz na obrazku"). Możemy dziecko pytać co widzi na obrazku, żeby poszukało nam jakieś zwierzątko, pokazało gdzie jest np. żabka, drzewo, rower itd. 

Dla starszych dzieci mamy więcej zajęć plastycznych, które związane są z daną porą roku, to gry i zabawy takie jak berek, podchody w które możemy bawić się latem. 

Wszystkie zabawy i zadania pobudzają różne rodzaje aktywności. Przy każdym zadaniu mamy umieszczony symbol, który pokazuje na jaką sferę rozwoju dziecka dana aktywność wpływa i jaką rozwija. Książka przy tym jest bardzo kolorowa, opatrzona zabawnymi, barwnymi obrazkami, oraz instrukcją jak mamy dane zadanie wykonać. Z książki możemy skorzystać w domu, czy przedszkolu lub szkole, zabrać ją na wakacje. Różnorodność zabaw pozwoli nam wybrać odpowiednią aktywność dla naszego dziecka i dostosować ją do jego zainteresowań. 

Tytuł: "365 sposobów na nudę"
Okładka: twarda
Stron: 320
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wydawnictwo: Publicat

3 komentarze:

  1. Podoba mi się, choć u mnie to zawsze są jakieś pomysły na spędzenie czasu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Co jakiś czas się pozycje w tym stylu pojawiają na rynku i nawet fajne niektóre :). Z młodszą kuzynką kiedyś sporo z takiej książeczki jakichś dekoracji robiłam... :) takich sezonowych

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger