"Klub Przyjaciół planety" Ruth Lillegraven

 


#wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Widnokrąg

"Klub przyjaciół planety" to historie z dreszczykiem dla młodych miłośników przygody i przyrody. Moja siedmiolatka jest nimi zachwycona. 

Trójka przyjaciół:  Vanja, Sivert i Mo mieszkają w niewielkiej miejscowości na północy Norwegii. Vanja mieszka na farmie, gdzie jest w miarę spokojnie, ale ostatnio ich zwierzęta z jakiegoś powodu czują się coraz gorzej. Na dodatek coś podejrzanego zaczyna się dziać w leśnej chacie, która pewnego dnia po prostu znika, a cała okolica tonie w śmieciach. Ktoś, kto wyrzuca odpady szkodzi również zwierzętom ...

Kolejnym razem dzieci odkrywają wyciek ropy w fiordzie. Przez niego białe łabędzie zrobiły się całkiem czarne. Cała trójka próbuje dowiedzieć się czy jest to wyciek z rozbitej łodzi, czy ktoś potajemnie spuszcza ścieki w pobliskiej fabryki...

Książeczki są bardzo ciekawe, uczą troski o przyrodę. Posiadają walor edukacyjny, przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 lat. Są też pięknie zilustrowane. Momentami rzeczywiście jest strasznie, bo mamy tu kryminał połączony z książką przygodową. Książki zostały wydane w ramach projektu Gramy w Zielone. Książeczki dostały też w 2020 roku Nagrodę Ministra Kultury za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci. Polecamy i to bardzo :-)

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

Przygotowanie aplikacji do programu Kreatywna Europa dotyczącej projektu „Gramy w zielone” zostało dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger