Jak wybrać podkład pod tort?

 


#artykuł sponsorowany

Jak wybrać podkład pod tort?

 

Obecnie na rynku można znaleźć ogrom podkładów pod torty. Duże, małe, sztywne, miękkie, kolorowe i naturalne. Jak jednak je dopasować by estetycznie komponowały się z naszym tortem i pozytywnie wpływały na jego trwałość?

 

Torty to wypieki, które zwykle tworzone są na specjalne okazje, gdzie często jest sporo osób. To powoduje, że bardzo zwykle sama ich produkcja nie odbywa się na miejscu wydarzenia. Niezależnie czy to nasza kuchnia czy specjalistyczna piekarnia, torty trzeba później nieraz przetransportować. Co nie zawsze jest takie proste ze względu na wielkość, wagę czy dekoracje samego wypieku.

 

Czym w ogóle są podkłady pod torty i dlaczego warto z nich korzystać?

 

Podkłady pod torty to zwykle styropianowa lub kartonowa podkładka, na której tworzony jest tort. Dzięki temu łatwiej go transportować, jest stabilniejszy i zmniejsza się ryzyko jego uszkodzenia. Jednak nie wystarczy tylko wyciąć sobie podkładki ze zwykłego styropianu czy kartonu, w którym otrzymaliśmy np. przesyłkę. Gotowe podkłady, które można kupić np. w sklepie internetowym Aleksander-PRINT są wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dzięki temu można spokojnie spożywać jedzenie, które się na nich znajdowało. Profesjonalne podkłady z dobrego źródła nawet jeśli są kolorowe czy złocone, dalej są bezpieczne dla zdrowia.

 

Jak dobrać odpowiedni podkład pod tort do naszych potrzeb

 

Najbardziej popularnymi na rynku podkładami pod torty są podkłady okrągłe. Mogą mieć różne średnice, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jaki podkład będzie odpowiedni pod wielkość naszego tortu. Rzadsze, ale też dostępne do kupienia od ręki są podkłady kwadratowe i prostokątne. Problem zaczyna się gdy potrzebujemy podkładu pod tort w kształcie nieregularnym. Np. litery, cyfry lub czegokolwiek innego. Nie jest to jednak produkt niemożliwy do zdobycia. Wspomniany wyżej Aleksander-PRINT to nie tylko sklep, ale również polski producent podkładów pod torty czy kartonów do nich. Dzięki temu można zrealizować tam bardzo niestandardowe pomysły. Ważnym aspektem jest brak pośredników, dzięki czemu omijają nas koszty ich marży. To znacząco obniża cenę produktu.

 

Należy też przemyśleć to jak ciężki może być nasz tort. Jest to ważne ponieważ również grubości podkładów pod torty są różne. Dla małego, bezowego ciasta sprawdzi się podkład cienki, jednak nie utrzyma on ciężkiego tortu z dużą ilością kremu. Dla tego rodzaju wypieku trzeba wybrać już podkład grubszy. Poza wymiarami należy zastanowić się jak nasz tort będzie wyglądał pod względem estetyki. Czarny podkład pod tort może nie do końca dobrze prezentować się pod różowym tortem urodzinowym. Zwykły podkład pod spektakularnym dziełem sztuki, może nieco psuć jego efekt. Przy całościowych kosztach kupno bardziej zdobionego to niewielka różnica, a otrzymany rezultat może być o wiele lepszy.

 

Istnieją również podkłady z otworami. Świetnie sprawdzają się przy budowaniu tortów piętrowych. W dziurach można umieścić wsporniki lub stojak w zależności od wizji i upodobań. Jeśli mamy zamiar stworzyć takie wypieki, również należy zaplanować, jak umieścić wsporniki aby tort był jak najbardziej stabilny.


1 komentarz:

  1. Uwielbiam ładne podkłady pod torty. Uważam, że mają ogromne znaczenie i źle dobrane (brzydkie) potrafią zepsuć wygląd samego tortu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger