Ekologiczne sztućce i słomki do napojów. Na co postawić?

 


Słomki i sztućce jednorazowe są nieodłącznym elementem w nadmorskich barach i ogródkach w pubach. Dzięki nim można szybko wydać dużą liczbę napojów i posiłków dla zmęczonych turystów. Jednorazowe naczynia sprawiają, że ogranicza się konieczność zmywania naczyń i przyśpiesza się podawanie jedzenia i picia. Wykorzystując jednorazowe akcesoria, powinno się jednocześnie zwracać uwagę na ekologię. Jak połączyć wygodę i ochronę środowiska?

1. Papierowe słomki do napojów

2. Drewniane sztućce jednorazowe

W barach szybkiej obsługi, smażalniach ryb lub kawiarniach serwujących gofry najlepiej sprawdzają się jednorazowe talerzyki, kubki i sztućce. Dzięki nim posiłki są wydawane szybciej, a klienci mogą od razu zabrać je na wynos. Dodatkowo wśród jednorazowych akcesoriów dostępne są papierowe słomki łamane, które ograniczają ilość wyrzucanego plastiku. Jakie akcesoria i naczynia jednorazowe wybierać do lokalu gastronomicznego?

Papierowe słomki do napojów

Słomki papierowe do napojów to jeden z najważniejszych produktów, który ogranicza wyrzucanie plastiku. Słomki do napojów jednorazowe są dostępne w różnych kolorach, a czas ich rozkładu wynosi maksymalnie kilka miesięcy. Dodatkowo specjalne słomki proste i łamane nie zawierają szkodliwych substancji, które przedostają się do środowiska i negatywnie wpływają na ekosystemy. Rurki z papieru można podawać zarówno do picia piwa i drinków, jak i coca-coli, soków owocowych lub wody gazowanej i niegazowanej.

Sprawdź również ofertę https://www.opakowanianawynos.pl/218-kubki-pet-koktajlowe-shake

Drewniane sztućce jednorazowe

Sztućce jednorazowe w niedrogich lokalach gastronomicznych, smażalniach ryb i barach szybkiej obsługi są wykorzystywane powszechnie. Przez lata najczęściej spotykane w nich były sztućce plastikowe, jednak obecnie wypierają je sztućce drewniane. Dzięki nim można podawać posiłki bez używania metalowych sztućców i ich mycia i jednocześnie ograniczyć liczbę odpadów, które zanieczyszczają morza i oceany. Plastikowe sztućce powszechnie niszczą ekosystemy wodne na całym świecie, dlatego ograniczenie liczby wyrzucanych łyżek, widelców i noży z plastiku jest kluczowe dla zatrzymania degradacji planety.

Zapoznaj się z ofertą https://www.opakowanianawynos.pl/233-sztucce-drewniane

Wprowadzenie drewnianych sztućców jednorazowych i słomek papierowych to prosty krok, by wdrożyć ekologiczne idee w swoim lokalu. Tak niewiele wystarczy, by chronić środowisko naturalne i zmniejszyć liczbę odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci zamiast do recyclingu.


1 komentarz:

  1. Niewątpliwie zastąpienie plastikowych sztućców i słomek pomaga nam nieco wesprzeć środowisko, niemniej używanie drewnianych sztućców bywa czasami nieprzyjemne, a papierowe słomki potrafią się dość szybko przemoczyć, co utrudnia spożywanie posiłków i napoi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger