"Mów mi Win" Harlan Coben

 


Odkąd zaczęłam czytać powieści Harlana Cobena stał się on jednym z moich ulubionych autorów. Jak do tej pory nie ma książki, która by mi się nie podobała. Wszystkie były po prostu super. Niedawno premierę miała jego najnowsza powieść "Mów mi Win".

Tytułowy Win to Windsor Horne Lockwood III to arogancki mężczyzna, bardzo bogaty, lubiący luksus i ekskluzywne rzeczy. Zawsze dostaje to, czego chce i wydaje mu się, że może wszystko, nawet działać ponad prawem. 

W ekskluzywnym apartamencie na Manhattanie zostaje znalezione ciało mężczyzny. Uwagę policji przykuwa płótno Verneera i skórzana walizeczka z inicjałami WHL3. Jak się okazuje, to rzeczy należały kiedyś do rodziny Lockwoodów i Win bardzo dobrze je zna, bo przed laty zostały skradzione jego rodzinie. On zostaje poproszony przez policję o pomoc w toczącym się śledztwie. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice rodzinne. Win nie chce, żeby ujrzały one światło dzienne, ale za wszelką cenę chce dowiedzieć się jaką przeszłość skrywa jego rodzina i przy okazji zemścić się za wszystkie krzywdy jakie ją spotkały ...

Powieść jest pełna zwrotów akcji, czyta się ją szybciutko, nie można się od niej oderwać. Dzieje się tu naprawdę dużo i dobrze, bo książka nie nudzi. Win główny bohater może nie wszystkim przypaść do gustu, bo jest narcystyczny, wyniosły, arogancki, bez emocji, ale bardzo ważna jest dla niego rodzina. Jego postać została przez autora bardzo dobrze skonstruowana. Kto czytał książki Cobena ten wie, że fabuła jest nieprzewidywalna, a sam autor umiejętnie wodzi nas za nos. Zakończenie "Mów mi Win" zaskakuje. Jeśli lubicie książki z wartką akcją i taką przy, której nie będziecie się ani chwili nudzić, to ta na pewno Wam się spodoba :-)


Tytuł: "Mów mi Win"
Autor: Harlan Coben
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 416
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Wydawnictwo: Albatros

3 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger