"Franek, Frania & Felix" Dorota Lipińska i Monika Ufel - Nowości od Wydawnictwa Widnokrąg

 


"Franek, Frania & Felix" to seria dwujęzycznych kartonówek dla najmłodszych. Są one tak skonstruowane, żeby dzieci zaprzyjaźniały się z książkami i językiem angielskim. Książeczki można czytać po Polsku i po Angielsku. 

Książeczka dzień i noc opowiada o czynnościach, które dzieci wykonują od rana po wstaniu z łóżka do samego wieczora, kiedy to kładą się spać. Dzieci jedzą śniadanie, bawią się, rysują, układają klocki, a wieczorem jest kąpiel, mycie zębów, wieczorne czytanie i spanie. Mają też swojego wiernego towarzysza jakim jest kot Felix :-)W książeczce "Pojazdy" razem z dziećmi poznajemy jak to jest prowadzić wóz strażacki, czy autobus. Frania popłynie łodzią podwodną, Franek będzie jeździł na rowerze. Dowiemy się też jak to jest być w śmieciarce i jak kopie się koparką. W książeczce mamy też pociąg, statek, samolot, oraz samochód. Na końcu każdej książki znajdziemy podpowiedzi jak w najlepszy sposób wykorzystać książki do nauki języka angielskiego. Książeczki to kartonowe strony i poręczny format. Przeznaczone dla dzieci w wieku 2 - 3 lata. W środku znajdziemy ciekawe ilustracje, tekst prosty oparty na powtarzalnych strukturach zdaniowych. W planach jest wydanie dziesięciu tytułów. Można sobie uzbierać fajną i ciekawą kolekcję książeczek dla najmłodszych, które uczą przez zabawę. 


Tytuł: "Franek, Frania i Felix"
Autor: Dorota Lipińska, Monika Ufel
Oprawa: twarda
Cena okładkowa: 32,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg

2 komentarze:

  1. Młodsze dzieci najszybciej uczą się języków obcych, dlatego warto je z nim oswajać :). Najlepszą metodą (nie wiem czy jest to wspomniane z tyłu) byłoby chyba czytanie tylko po angielsku i pokazywanie obrazków. Lepiej się uczyć przez rozumienie, a nie tłumaczenie na polski :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger