"Jak zwierzęta rozmawiają" Marta Krzemińska

 


Dzień dobry :-) Dziś kolejna książka z serii " Co i jak?" Tym razem zwierzęta i mowa o tym jak one się komunikują :-)

Na początku książki autorka wyjaśnia nam co to jest komunikacja, oraz to jak możemy się porozumiewać. Następnie pokazuje jak wygląda ona u zwierząt. Okazuje się, że w świecie zwierząt istnieją cztery sposoby komunikacji. Komunikują się one za pomocą zapachów, ruchów, dźwięków czy ubarwienia. Powiem szczerze, że nie miałam o tym pojęcia. 

Jeśli macie w domu kotka lub pieska, to znajdziecie tutaj też podpowiedzi jak rozpoznać ich mowę ciała. Autorka w prostym językiem omawia każdy sposób porozumiewania się zwierząt. Poczytamy o tym, że niektóre z nich posiadają specjalne narządy do wzmacniania głosu, dowiemy się co to jest echolokacja, infradźwięki i ultradźwięki. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego królik tupie, lub po co wąż syczy? Koniecznie musicie sięgnąć po tą książkę.  

Podsumowanie zacznę od tego, że te książeczki są jednymi z naszych ulubionych. Z córką czytamy codziennie po trochu i rozmawiamy o tym co właśnie się dowiedziałyśmy. Tak jak w poprzednich pozycjach z tej serii na końcu znajdziemy sekcję Zapamiętaj, gdzie są najważniejsze informacje, zawarte w książce. Całość jest pięknie wydana, ilustracje są cudne, bardzo przyjemne i realne. Nie możemy się już kolejnych tytułów z tej serii :-)

Tytuł: "Jak zwierzęta rozmawiają"
Autor: Marta Krzemińska
Oprawa: twarda
Stron: 56
Cena okładkowa: 24,99 zł
Wydawnictwo: Wilga

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger