"Wielka księga dinozaurów. Przewodnik dla hodowców" Federica Magrin

 


Jeśli szukacie ciekawie wydanej i pięknie ilustrowanej książki o dinozaurach dla Waszych pociech, to mam dla Was właśnie taką pozycję. Jest to najnowsza książka "Wielka księga dinozaurów" od Wydawnictwa Zielona Sowa

Znajdziemy tutaj mnóstwo informacji na temat najsłynniejszych mięsożernych i roślinożernych dinozaurów. Dzieci nauczą się je rozpoznawać, poczytają o ich zwyczajach, ulubionych przekąskach i kryjówkach. Dowiedzą się na jakich obszarach występowały, kiedy żyły i jak wygląda ich hodowla ;-)

Mamy tutaj te słynne gatunki, które zna każdy i te mniej znane. Są tu mięsożercy takie jak Tyranozaur, Welociraptor czy Gigantozaur. Jest też Deinonych, Allozaur, Owiraptor, Karnotaur i Mokroraptor. Są dinozaury latające takie jak Archaeopteryks, władcy przestworzy to Eudimorfodon, Pterodaktyl, Pteranodon i Kecalkoatl, oraz roślinożercy: Triceratops, Stegozaur, Diplodok, Kentrozaur i wiele innych. 

Podsumowanie zacznę od tego, że książka jest pięknie wydana, a ilustracje dinozaurów są po prostu cudne. Informacje jakie tu znajdziemy na temat poszczególnych gatunków są zwięzłe i napisane przystępnym językiem. Mamy tu same fakty i ciekawostki. Pod koniec książki mamy instrukcję na wesoło jak zając się hodowlą dinozaurów w razie jak natknęlibyśmy się na jajo dinozaura :-) Ja ma w domu 5 letnią fankę dinozaurów i jak tylko zobaczyła tą książkę, to stała się jej fanką. Według mnie jest to bardzo wartościowa pozycja, która zasługuje na uwagę. Nam bardzo przypadła do gustu. Polecamy :-)

Tytuł: "Wielka księga dinozaurów. Przewodnik dla hodowców"
Autor: Federica Magrin
Oprawa: twarda 
Stron: 64
Cena okładkowa: 39,99 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger