"Gdzie jest Twoja siostra?" Puck Koper"Gdzie jest Twoja siostra?" to książka wyszukiwanka. Autorka lubi kreskę i światło. W tej książeczce musiała zgubić bohatera książki, którego my mamy poszukać. Tak więc pewnego dnia mama w dwoma bliźniaczkami wybiera się do centrum handlowego. Mają kupić garnek. Jedna z dziewczynek strasznie chce iść do kawiarni na ciasto, ale mama informuje ją, że niestety nie mają na to czasu. W związku z tym dziewczynka chce przyspieszyć zakupy. Niestety w tym momencie gubi się jej siostra Hania, która zapatrzyła się na sympatycznego psiaka i została gdzieś w tyle...


Zaczynają się poszukiwania dziewczynki. Mam i córka szukają Hani po różnych działach, a centrum do małych nie należy i jest w nim mnóstwo ludzi. W końcu Hanię znajdują i żeby to uczcić udają się do kawiarni ;-) 


Autorka bardzo umiejętnie ukryła zgubę wśród licznych zakamarków sklepowych, wśród innych klientów centrum handlowego. Wszystko przedstawione jest na ilustracjach. Dodatkowo autorka używa na rysunkach tylko kilku kolorów: czerwonego,  niebieskiego w dwóch odcieniach, brązu i zgaszonego pomarańczu. Rysunki są ciekawe, ukazują zachowania ludzi w centrach podczas zakupów: znudzony mąż siedzący z naręczem ubrań w przymierzalni a obok jego żona mierząca te ubrania, czy Pani wciskająca za małego buta ;-) Jest na pewno zabawnie :-) Mało tekstu, który jest informacją do rysunków. Ciekawa książeczka dla czytelników 4+, którzy chętnie mogą opowiadać co widzą na rysunkach, szukać zwierzątek, mogą pomóc również w poszukiwaniach Hani :-) Polecamy :-)

Tytuł: "Gdzie jest Twoja siostra?"
Autor: Puck Koper
Okładka: twarda
Stron: 40
Cena okładkowa: 32,99 zł
Wydawnictwo: Wilga 

6 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger