"Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek" Emma Kiworkowa, Anna SakowiczAnna Sakowicz tym razem w duecie z Emmą Kiworkową napisała książkę dla dzieci. Książki dla dorosłych Pani Anny bardzo lubię. Są lekko napisane przez co czyta się je super. Powiem Wam, że autorka idealnie poradziła sobie również z książką dla dzieci i mam nadzieję, że będzie takich pozycji więcej :-)

Głównymi bohaterami książki są Zosia i Franio. Dziewczynka ma piękne rude włosy jak wiewiórka. Kiedyś dzieci wyśmiewały się z koloru jej włosów i przezywały właśnie wiewiórka, ale teraz dziewczynka już się do tego przyzwyczaiła, bo stwierdziła, że wiewiórka to bardzo fajne i dobre zwierzątko. Wszystko dzięki babci, która podarowała Zosi magiczny orzeszek. Jak Zosia stuknęła nim trzy razy o parapet, to pojawiała się wiewiórka - Julia.  Jest ona obdarzona magicznymi mocami. Jak tylko odwiedza dziewczynkę to dzieją się ciekawe i magiczne rzeczy ..."Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek" to dwanaście opowiadań. Jest dużo akcji, są sprawy kryminalne do rozwiązania, wiele zagadek i dużo magii. Oprócz tego mamy też przemycone takie wartości jak przyjaźń, dobroć, czy lojalność. Wszystkie opowiadania są zabawne, więc dzieci chętnie będą je poznawać. Autorki poruszają też tutaj ważne tematy i pokazują problemy takie jak - robienie komuś przykrości, wyzywanie, dokuczanie komuś z klasy, niby tylko dla zabawy, oraz jak pokonywać własne lęki i słabości. Uświadamiają dzieciom, że lepiej być dobrym i pomagać innym jak tego potrzebują, pokazują, że każdy może się czegoś bać i jest to normalne. 

Książka zawiera piękne i kolorowe ilustracje Huberta Grajczaka, a na końcu znajdziemy naklejki, którymi dzieci na pewno się ucieszą. Przedstawiają one bohaterów książki :-) Z książką dzieci i dorośli odwiedzą świat widzimisów, będą walczyć z gangiem kun, zabawią się w detektywów i będą chętnie rozwiązywać zagadki z bohaterami książki. Poznają dobrą czarownicę Leokadię Masełko i jej szczura Serka, srogiego dozorcę i jego kota Daktyla. Na pewno nikt nie będzie się tutaj nudził. Powiem Wam, że i ja nieźle się bawiłam czytając książkę córci :-) Polecam, książka dla małych i dużych :-)


Tytuł: "Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek"
Autor: Emma Kiworkowa, Anna Sakowicz
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 240
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki

2 komentarze:

  1. Dla dzieci fajne śą tego typu kiążeczki ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie przeglądam posty z opisami książek. Chętnie sprezentowałabym tę książkę mojej 8-latce :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger