"Pilot Ci tego nie powie" Patrick SmithKsiążka "Pilot Ci tego nie powie" to pozycja idealna dla pasjonatów lotnictwa, tych którzy wybierają się w podróż samolotem i jest to ich pierwszy lot, dla fanów samolotów i wszystkich innych, którzy lubią ciekawostki. Autor książki Patrick Smith to pilot linii lotniczych, jak nikt wie o samolotach naprawdę wiele. Dzieli się z czytelnikiem wiedzą dotyczącą maszyn, latania, odpowiada na wiele pytań dotyczących, technologi, fachowego nazewnictwa. Jest tego naprawdę dużo. Obalonych zostaje też wiele mitów wypracowanych przez pasażerów samolotów. Książkę czyta się sprawnie, szybko, jest lekko i zrozumiale napisana. Zaciekawi dużego i małego, tych wszystkich, którzy uwielbiają ciekawostki i lubią poszerzać swoją wiedzę :-)

Książka została podzielona na siedem rozdziałów: cała prawda o samolocie, źródła niepokoju - tutaj poczytamy o turbulencjach, pogodzie, uskokach wiatru itd, wznosimy się w powietrze to rozdziała opowiadający o tym co dzieje się od startu, przez to co dzieje się w trakcie lotu i lądowanie, zawód: Pilot, w drodze, wracamy na ziemię, nasze kochane, powszechnie postponowane linie lotnicze. Wszystko wytłumaczone w prosty sposób z dozą humoru. Jeśli chcecie dowiedzieć się: Co to jest turbosmigłowieć?, Ile ważą samoloty? Co to jest uskok wiatru? Co dzieje się gdy w samolot uderzy piorun? Gdzie najlepiej siedzieć: z przodu, czy z tyłu samolotu? Czy turbulencje mogą być śmiertelne? Czemu bilety mają różne ceny, a pasażerom przydziela się konkretne miejsca? To zachęcam do lektury. Tych i wielu innych informacji dotyczących latania, pilotów, samolotów, pasażerów dowiedzie się z tej książki. Polecam :-)


Tytuł: "Pilot Ci tego nie powie"
Autor: Patrick Smith
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 430
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wydawnictwo: Muza

9 komentarzy:

 1. A tak właściwie co się dzieje gdy piorun uderzy w samolot?! Do latania podchodzę z dystansem...ale książkę z ciekawością poszukam!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To musi być przeciekają książka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna tematyka książki, myślę że zaciekawi niejedną osobę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycja dla mnie :). Lubię takie ciekawostki, tym bardziej, jak tematyka dla mnie fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To może być całkiem ciekawa lektura!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger