"Rób swoje" Sarah Knight - recenzjaDzień dobry :-) Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Muza trafiła do mnie ostatnio ta ciekawa i pełna humoru książka. Powiem Wam szczerze, że dzisiaj wtorek, a ja nawet nie wiem co będę piekła na święta. Na razie pochłonęły mnie książki. Mam trzy, które musiałam przeczytać, bo nie dały mi spokoju. Jedną z nich jest właśnie "Rób swoje" Sarah Knight  :-)

Dla kogo jest książka? Dla wszystkich, którzy większość czasu spędzają na tym, żeby dostosować się do innych. Chcą być idealni, żeby tylko otoczenie ich akceptowało. Okazuje się, że nie tędy droga. Autorka w zabawny sposób, bez żadnego owijania w bawełnę podpowiada nam jak stanąć w swojej obronie. W obronie tego kim się jest, czego się pragnie i potrzebuje. Pokazuje nam jak nasze wady, kompleksy, słabe strony,, czy negatywne emocje mogą nas wzbogacić zahartować i jak je zmienić w swoją siłę. Przekonuje nas, żeby w końcu postawić na własne szczęście, być trochę samolubnym i zadbać o sobie. Musimy przestać pozwalać innym na mówienie nam co mamy robić i jak mamy robić. Bo to niestety nas nie uszczęśliwi. Musimy mieć własne zdanie, musimy być asertywni, bo bycie doskonałym na potrzeby innych do niczego dobrego nas nie zaprowadzi. Dzięki książce zrozumiecie, że to dążenie do bycia idealnym nie ma większego sensu, a jak trochę odpuścimy, pozwolimy sobie na trochę egoizmu, to będzie nam o wiele łatwiej i przyjemniej. 

Nie czytałam poprzednich pozycji autorki, jeśli chodzi o poradniki to mam w stosunku do nich mieszane uczucia, ale powiem Wam, że książka mile mnie zaskoczyła. Jest lekko napisana, czyta się ekspresowo i bardzo przyjemnie. Może przez to, że jest napisana w lekki i dowcipny sposób. Tak czytając ją doszłam do wniosku, że coś w tym jest. Pierwszy raz, ktoś każe mi być sobą, mówi, żeby nie dostosowywać się do otoczenia i robić coś dla siebie, dla własnego szczęścia. Jest to zupełnie inny poradnik niż wszystkie poprzednie jakie czytałam. Na pewno pozytywnie nastraja i motywuje do przemyślenia niektórych spraw. Polecam go wszystkim, warto przeczytać, warto spojrzeć na siebie w inny sposób, może odmieni czyjeś podejście do życia i uczyni go szczęśliwszym. Jest to na pewno ciekawa i przyjemna lektura :-) 

Sarah Knight - to amerykańska pisarka, autorka bestsellerowych antyporadników. W 200 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Harvardzie. Przez następne piętnaście lat pracowała jako redaktor dla najsłynniejszych domów wydawniczych. W 2015 woku rzuciła pracę, która ją unieszczęśliwiała i postanowiła napisać "Magię olewania", która od razu uplasowała się na szczycie amerykańskich list sprzedaży. W Polsce również książka odniosła duży sukces, w 2017 roku stała się jednym z bestsellerów. 


Tytuł: "Rób swoje"
Autor: Sarah Knight
Okładka: miękka
Stron: 272
Cena okładkowa: 37,90 zł
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 24.04. 2019

6 komentarzy:

 1. Nie czytam tego typu książek ale jeśli może poprawić humor, doradzić, nasunąć pewne refleksje to niektórzy mogą po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię taką tematykę. Od dziecka wmawia się nam, że musimy robić więcej, lepiej, szybciej, dokładniej. Pędzimy przez życie z przyklejoną do nas presją, która jedynie rodzi frustracje, depresje i niezadowolenie. Super pozycja! Z chęcią sięgnę po nią ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł przyciągający i treść książki bardzo na czasie ponieważ w bieżącym świecie mało kto chce się wyróżniać. A jeżeli juz tak jest, to widziany jest jako dziwak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takiego typu motywujące poradniki :) Dają inne spojrzenie na świat i na siebie :) Niekiedy dowartościowują... na pewno sięgnę, zwłaszcza, że lubię książki, które są napisane lekkim językiem

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie przepadam za poradnikami i rzadko sięgam po tego typu pozycje, choć ta akurat jest ciekawa i taka trochę "inne" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger