"Zakręty losu 1" Agnieszka Lingas - Łoniewska - recenzja"Zakręty losu" Agnieszki Lingas - Łoniewskiej to trylogia, która opowiada o miłości, ale typowy romans to nie jest, bo mamy tutaj do czynienia z mafią narkotykową, powiązaniami ze światem przestępczym. Jest to historia dwóch braci, których życie nie jest usłane różami i kobiet, które się z nimi związują. 

Kasię Matczak poznajemy w momencie w którym skończyła 18 lat. Życie zdążyło dać jej już w kość. Jak miała trzy lata straciła mamę, teraz jej tato związał się z Anną i oboje przeprowadzają się do jej domu. Okazuje się, że Kasia ma przyrodnią siostrę Małgosię. Dziewczyny jednak nie umieją znaleźć wspólnego języka. Oliwy do ognia dolewa Krzysztof, który dla Kasi kończy swój związek z Gosią. Krzysiek ma brata Łukasza z którym zaczyna spotykać się Małgosia. Chłopak prowadzi ciemne interesy, jest zamieszamy w handel narkotykami. Od tego momentu wszystko zaczyna się gmatwać. Rodzice są przeciwni tym związkom, Gosia wyprowadza się z domu. Miłość Kasi i Krzysztofa zostaje wystawiona na wielką próbę, której niestety nie przetrwała.

Los sprawia, że oboje spotykają się po trzynastu latach, tym razem po dwóch różnych stronach barykady. Kaśka już jako pani prokurator, która jest oskarżającą w procesie grupy mafijnej w której po uszy tkwi Łukasz Borkowski i Krzysiek, który jest obrońcą bossów mafijnych...

Historia przedstawiona przez autorkę niesamowicie wciąga, jest wzruszająca, trzyma w napięciu do samego końca, a miłość którą tu widzimy jest naprawdę niezwykła. Książka to połączenie romansu z wątkiem sensacyjnym. Ciągle coś się tu dzieje i czytając na pewno się nie znudzimy. Bohaterowie są różni z różnymi charakterami, sympatyczni, lubi się ich od samego początku. Ja bardzo kibicowałam miłości Kasi i Krzyśka. Język prosty, jasny, a historia prawdziwa i realna, bo na pewno podobne historie się zdarzyły lub zdarzają. Książkę czyta się z dużym zaciekawieniem, choć momentami książka wzbudza w nas wiele emocji i na długo pozostaje w głowie. Polecam Wam tą trylogię bardzo. Ja już skończyłam czytać drugą część i zabrałam się za trzecią. Powiem Wam tylko tyle, że będzie się działo ... :-)


Tytuł: "Zakręty losu "
Autor: Agnieszka Lingas - Łoniewska
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 384
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Burda Książki

5 komentarzy:

 1. Zapisuje tytuł :D Dzięki za polecenie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że książce wciągnęła Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i mnie tak bardzo wciągnie ta powieść:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wątki sensacyjne itp. jak najbardziej, romans już średnio :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sama okładka jest intrygująca :) a fabuła też wydaje się fajna

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger