"Atlas Historii Świata"Pamiętacie piękny "Atlas historii Polski", którego recenzja już była? Tym razem Wydawnictwo Martel proponuje nam "Atlas Historii Świata" równie pięknie wydany jak poprzedni :-)

Atlas ten to niezwykłe kompendium wiedzy przedstawiające historię świata. Ta historia pokazana jest przez pryzmat rozwoju kultur, społeczeństw, państw i narodów, od zarania dziejów po czasy współczesne. Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów zgodnie z kryterium chronologicznym. Zaczynamy od prehistorii, pochodzenia człowieka i tworzenia się kultury materialnej naszych przodków. Tutaj młody czytelnik prześledzi rewolucję neolityczną, poprzez formowanie się pierwszych ośrodków miejskich, aż do powstania pierwszych państw. Kolejne rozdziały to starożytne cywilizacje do których możemy zaliczyć Egipt, Persję, Grecję, Rzym czy Chiny. Kolejna jest epoka średniowiecza, a potem nowożytność i zmiany cywilizacyjne które miały miejsce w jej ramach. Następnie rozdziały to historia XX wieku i mamy tutaj rewolucję francuską, I wojnę światową i okres międzywojenny, II wojnę światową , okres zimnej wojny i na koniec czasy po 1980 roku czyli historię najnowszą. 
"Atlas historii świata" tak jak poprzedni jest wypełniony licznymi mapami, fotografiami i ilustracjami. Nie jest to tylko sucha teoria. Dzięki temu atlas bardziej zaciekawi młodego czytelnika i zachęci do czytania. Znajdziemy w nim też wyróżnione niektóre ważne pojęcia i daty. Pozwalają one zwrócić uwagę na kluczowe elementy historyczne, a tabelki pozwalają zapamiętać najważniejsze wydarzenia. Piękne wydanie, twarda oprawa, zrozumiały język to kolejne zalety atlasu. Jest on najbardziej skierowany do dzieci, ale myślę, że zaciekawi również bardzo rodziców. Dla dzieci będzie na pewno świetną pomocą do nauki historii :-)Tytuł: "Atlas Historii Świata"
Okładka: twarda
Stron: 168
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wydawnictwo: Martel

3 komentarze:

 1. Bardzo ładnie wydany, mnie samą zainteresował :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki atlas to prawdziwa skarbnica cennej wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie - myślę że takie atlasy zainteresują przede wszystkim rodziców;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger