Namierz to i Czarodziejski labirynt czyli spędzamy czas z dziećmiDobry wieczór :-) Dzisiaj propozycje dwóch gier w które możemy grać z dziećmi w domu lub zabrać na wycieczkę, wakacje itd. Wiemy, że w dzisiejszych czasach dzieci lubią spędzać czas przed telewizorem, komputerem lub telefonem i ciężko ich namówić na inne formy spędzenia czasu. U mnie z tym problemu nie ma, choć nie powiem, że syn lubi i siedziałby, ale zachęcamy do spędzania czasu w sposób inny niż elektronika. Teraz z kolegami i koleżankami na podwórku, ale też musimy razem coś porobić. Fajną formą spędzenia z dzieckiem czasu są gry w które i my lubimy grać :-) Gra namierz to, to rywalizacja w poszukiwaniu podobieństw między kartami. Między karta główną, a karta zawodników znajduje się tylko jedno podobieństwo. Trzeba być spostrzegawczym i szybkim, bo ten kto najszybciej spostrzeże podobieństwo, zabiera karty i dostaje punkt. ten kto zdobędzie najwięcej punktów ten wygrywa :-) Liczba graczy w tej wersji to 1-4, gra odpowiednia dla wieku 4+

Druga wersja tej gry to namierz odpowiedź i tutaj udział bierze dwóch graczy. Muszą oni zapamiętać co znajduje się na kartach i mają na to tylko 10 sekund!

Trzecia wersja to wyścig - ten wariant jest dla 3 osób, gracze muszą wybrać prowadzącego grę, który trzyma wszystkie karty. karty układa się rewersem do góry. Tasuje je, pokazuje graczom i zadaje pytanie np. namierzcie wszystkie zielone kwiatki, reszta graczy musi je wyszukać w jak najkrótszym czasie znaleźć te kwiatki :-)Gra rodzinna
Czas gry: 15-30 minut
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 4+
W pudełku: 32 karty z obrazkami, 4 żetony Namierz odpowiedź, 44 żetony do gry w pamięć, instrukcjaKolejna gra to Czarodziejski labirynt. Polega ona na odkrywaniu krętych ścieżek, oraz zakamarków czarodziejskiego labiryntu. Po drodze musimy uważać na złowrogie dzikie pnącza. A czego szukamy? Szukamy drogi do skarbu :-)

Wersji jest 3. Pierwsza to labirynt rozgrzewka, jest to wersja solo, drugi to labirynt - wyzwanie (wersja solo) i trzeci to labirynt - pojedynek (wersja dwuosobowa). 

Gra solo
Czas gry: 10-20 minut
Liczba graczy: 1-2
Wiek: 6+
W pudełku: 2 kafelki bohaterów, 2 kafelki dzikich pnączy, 38 kafelków labiryntu, 6 kafelków skarbów
Obie gry ukazały się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa 

4 komentarze:

 1. Czas spędzony z dziećmi w taki sposób nigdy nie jest stracony.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Namierz to wydaje się ciekawszą alternatywą dla dobble :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardziej przemawia do mnie druga :) Uwielbiamy labirynty

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger