"Damy polskiego imperium" Kamil Janicki - recenzjaTa książka jest moją pierwszą książką Kamila Janickiego. Słyszałam pozytywne opinie na temat jego książek i udało mi się pierwszą przeczytać. Nie wiem jak pozostałe, ale jestem pod wrażeniem książki. Jakoś nigdy za książkami historycznymi nie przepadałam, no może nie sięgałam po nie, a tu proszę niespodzianka czyta się je super, są ciekawie napisane, to chyba nie moje słowa, a jednak :-)

Książka odpowiada o trzech kobietach. Te kobiety to: Elżbieta Łokietkówna, Jadwiga Kaliska i Jadwiga Andegaweńska. To silne kobiety, które często postawiły na swoim i dzięki temu przyczyniły się do umocnienia Polski. To one zaciekle broniły kraju. Jadwiga gdy męża wygnano z kraju dowodziła ostatnim bastionem Piastów, to na jej barki spadła walka o przetrwanie dynastii, Elżbieta jedyna w historii kobieta, która nikomu nie oddała nawet kawałka władzy, straciła dłoń broniąc rodziny przed oszalałym zamachowcem i Jadwiga Andegaweńska, która utorowała drogę do polskiej potęgi i to z niej zrobiono króla. Kobiety, które nie bały się niczego i nikogo. O ich poczynaniach koniecznie musicie koniecznie przeczytać :-) 

Fajnie, że autor przywraca im należyte miejsce w historii i pokazuje, że one też były i walczyły tak jak ich mężowie. Ja do tej pory o tych paniach tylko słyszałam, a fajnie było o ich dokonaniach poczytać. Książka to dużo ciekawostek właśnie, o których do tej pory nie miałam pojęcia. Jest ciekawie napisana, wciągająca, to bardziej powieść, którą czyta się z zapartym tchem. Chyba zostanę fanką takich książek o ile będą tak dobrze, lekko i ciekawie napisane. Polecam Wa ją bardzo, nawet jeśli nie jesteście fanami książek historycznych. ta na pewno Was zaciekawi :-)
Książkę możecie zamówić tutaj 

Tytuł: "Damy polskiego imperium"
Autor: Kamil Janicki
Okładka: twarda
Stron: 448
Cena okładkowa: 44,90 zł
Wydawnictwo: Znak

5 komentarzy:

 1. Na pewno ciekawa i ucząca historii książka 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się naprawdę ciekawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla kogoś kto lubi takie książki będzie idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki historyczne. Dziękuję za polecenie. Z chęcią ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej książce, chętnie się z nią zaprzyjaźnię, moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger