Książeczki kontrastowe dla maluszkówNiedawno nakładem Wydawnictwa Martel ukazały się takie oto kontrastowe książeczki dla maluszków. Jak wiemy pierwsze obrazy, które widzi nasze maleństwo są nieostre, a oglądanie takich kontrastowych obrazków stymuluje oczko dziecka, jak również koordynację ruchowo - wzrokową. Książeczki zostały wydane pod nadzorem psychologa dziecięcego Magdaleny Skalmowskiej.

Książeczek jest trzy - 0m+, 3m+ i 6m+

Pierwsza przysmaczki maluszka, znajdziemy w niej czarno białe obrazki owoców i warzyw a jest tak dlatego, że dziecko zaraz po urodzeniu widzi tylko kontrastowe kolory czerni i bieli, pod warunkiem, że  obrazy są wyraźne i duże :-)Kolejna to Świat maluszka i tutaj oprócz koloru czarnego i białego dochodzi kolor czerwony. Wzrok naszego niemowlęcia zaczyna się wyostrzać i zaczyna ono odróżniać inne barwy. Dwu, trzy miesięczne dziecko odróżni już czerwień i zieleń :-)
Ostatnia książeczka to "Zwierzaki maluszka" w której znajdziemy już kolorowe obrazki. Nasze dzieciątko może już odróżnić kolory żółty i niebieski, do tego dochodzi wcześniejszy czerwony i zielony :-)Książeczki to fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Na pewno dostarczą one maluszkowi wiele radości :-)

Tytuł: "Przysmaki maluszka", "Świat maluszka", "Zwierzaki maluszka"
Okładka: kartonowa
Stron: 8
Cena okładkowa: 7,99 zł 
Wydawnictwo: Martel2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger