"Opowiadania drewnianego stołu" Monika WaleckaDziś mam dla Was recenzje bardzo pięknej i apetycznej książki :-). Autorka Monika Walecka to fotograf, stylista jedzenia, piekarz i autorka bloga gotujebolubi.pl Mieszka w San Francisco, gdzie dzieli swój czas na bycie fotografem i praktykowanie w fantastycznych piekarniach. Każdą wolną chwilę poświęca na odkrywanie nowych smaków i uwiecznianie ich na zdjęciach, cudnych zdjęciach. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Helion

Dlaczego "Opowiadania drewnianego stołu" ? Drewniany stół to miejsce rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Przy stole rozkoszujemy się pysznym jedzeniem, prowadzimy rozmowy. Przy stole spotykają się kolejne pokolenia, kojarzy się nam z czymś bardzo przyjemnym :-)

Książka to przepisy, pyszne przepisy na każdą porę dnia i roku. Od rana do wieczora. Proste jedzenie, które ma nas zachęcić d gotowania, a nie odstraszać. Przepisy zawarte w książce, to coś co bardzo smakowało autorce. Szybkie, nieskomplikowane, oraz kulinarne dzieła sztuki. Przepisów jest aż 125.

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów:

 • czym gotować - tu mamy podrozdziały (artykuły pierwszej potrzeby, artykuły drugiej potrzeby, acz przydatne, artykuły trzeciej potrzeby, jak zrobić zakupy)
 • jak robić zakupy? co warto mieć w lodówce i szafkach ? w spiżarce ?
 • na śniadanie
 • na obiad
 • na słodko
Podsumowując: Jak wzięłam książkę do ręki, to nie mogłam oderwać od niej wzroku. Jest tak pięknie wydana, tak kolorowo i apetycznie. Od samego przeglądania człowiek robi się głodny. Przepisów jest 125, pysznych, ciekawych, nieskomplikowanych. każdy opatrzony zdjęciem, dokładnym opisem, jak mamy coś przygotować. Jedyny minus tej książki to cena. 
W najbliższym czasie przedstawię Wam przepisy, dużo przepisów, które wybrałam. Polecam ją Wam, bo na pewno i Wy wykorzystacie ich mnóstwo :-)Tytuł: "Opowiadania drewnianego stołu"
Autor: Monika Walecka
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Stron: 285
Cena: 69,00 zł

5 komentarzy:

 1. Ostatnio myślałam o jej zakupie, chyba się skuszę :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobają grafiki w książce, przejrzysta czcionka to coś co lubię! :) Chętnie zaopatrze się w nią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja rzeczowa i zachęcająca do zakupu. Czekam na dania z tej książki w wykonaniu Babeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kolejna pięknie wydana i ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger