"Święty chaos" Cezary Harasimowicz
Cezarego Harasimowicza, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać :) Pisarz, aktor, dramaturg, scenarzysta filmowy. Autor scenariuszy do Ekstradycji 3, Przeprowadzki i Daleko od okna. Opublikował tez kilka powieści. zbiór opowiadań, tworzy także słuchowiska radiowe i dramaty. 

"Święty chaos" otwiera trylogię, która jest połączeniem political fiction i powieści sensacyjnej. Miał on już premierę w postaci serialu audiobookowego. Główną bohaterką jest Jamila Jamy Ulan - Tatarka, córka polskich emigrantów. Jest ona komandoską i agentką CIA. 


Nagrywa ona film, który pokazuje masakrę amerykańskiego oddziału najemników w Faludży. Film ten obiega cały świat i wstrząsa opinią publiczną. Autorka wkrótce zostaje rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i zabita. Jej egzekucję oglądała jej rodzina i cały świat. Jak się później okazuje ona żyje. Dostaje się w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy zmieniają jej nazwisko, wygląd, przeszłość i pochodzenie. Sama nie wie dlaczego tak się stało i kto dokładnie za tym stoi. Uczestniczy ona w wydarzeniach zmieniających losy świata, pojawia się w różnych miejscach, znowu ginie i znowu staje się kimś innym. Nie wie kim jest i jakie plany wobec niej mają zleceniodawcy. 

Akcja jak i cała książka jest bardzo zakręcona. Do samego końca nie wiadomo o co dokładnie chodzi, nic nie jest oczywiste. Mnie się łatwo jej nie czytało, nie lubię takiego zagmatwania. Książka raz była wręcz nudnawa, a za chwilę działo się za dużo. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom książek akcji, lubiących niejasne sytuacje. Na pewno też znajdą się osoby, które książka zachwyci - wiadomo. Jest to też początek trylogii i może następne pozycję będą bardziej czytelne i ciekawe.

Za książkę dziękuję:

http://publicat.pl/

3 komentarze:

  1. Takie zakręcone książki lubię czytać dwa razy, wtedy jestem pewna że wiem o co chodzi :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger