Gry karciane dla dzieci – czas na dobrą zabawę!

 


To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Gry karciane dla dzieci bez wątpienia bawią, ale potrafią także uczyć. Czy to połączenie przyjemnego z pożytecznym? Zdecydowanie tak!

Gry karciane dla dzieci – uwielbiają je nie tylko najmłodsi

Chociaż w dzisiejszym świecie serca najmłodszych zdobywają nowe technologie, a słowo „gra” kojarzy się przede wszystkim z elektroniką, potencjał tkwiący w grach karcianych dla dzieci wciąż jest na szczęście doceniany przez rodziców i pedagogów. I bardzo dobrze, ponieważ sięgając po nie, możemy zapewnić świetną rozrywkę większej grupie – w szkole, podczas rodzinnego wieczoru czy na spotkaniu towarzyskim.

Zdecydowanie nie dziwi więc niesłabnąca popularność gier karcianych. To świetna rozrywka, i to niezależnie od wieku. W Eduksięgarni gry karciane dla dzieci dostępne są w wielu postaciach. Dzięki temu niemal każdy może znaleźć opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Dlaczego warto sięgać po gry karciane?

Nadużywanie elektroniki to w dzisiejszych czasach spory problem, ale odpowiednio dobrana do zainteresowań dziecka gra karciana może być tu niejako pomocą – dzięki niej można oderwać się od rozgrywek przy komputerze. Jakie są zalety sięgania po gry karciane dla dzieci, na które zwracają uwagę pedagodzy?

  • Gry karciane, oprócz zapewniania rozrywki, doskonale rozwijają umiejętności matematyczne. Podczas gry dzieci muszą śledzić liczby, przeliczać punkty, a nawet planować strategie, co sprzyja subtelnej nauce matematyki w sposób przyjemny i nieuciążliwy.
  • Niektóre z nich wymagają od dzieci strategicznego myślenia i podejmowania decyzji. To doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia, gdy dzieci starają się przewidzieć ruchy przeciwników i planują swoje strategie.
  • Wymagają interakcji z innymi graczami. Dzieci uczą się zasad fair play, komunikacji, współpracy i umiejętności rozwiązywania konfliktów. To świetny sposób na budowanie zdolności społecznych w przyjaznej atmosferze.
  • Podczas gry karcianej dzieci muszą być skoncentrowane, śledzić zasady i być gotowe do reakcji na zmiany sytuacji. To doskonałe ćwiczenie dla ich zdolności koncentracji i skupienia uwagi.
  • Zasady różnych gier mogą być zróżnicowane, co pozwala dzieciom uczyć się nowych reguł i zasad. To także sposób na rozwijanie umiejętności organizacyjnych, gdy dzieci planują swoje kolejne ruchy oraz strategię podczas gry.


Po jakie gry karciane warto sięgać?

W szerokim asortymencie Edukasięgarni można znaleźć całe mnóstwo gier karcianych dla dzieci, ale także takich, przy których doskonale bawić mogą się starsi. Bez wątpienia więc wspólna rozgrywka może być pretekstem do integracji międzypokoleniowej. Chodzi nie tylko o to, aby dostarczyć rozrywkę. Wspólny czas spędzony przy grach karcianych dla dzieci może służyć przemyceniu wielu elementów edukacyjnych.

Wybór jest spory – bardzo ciekawą opcją są gry polegające na odczytywaniu różnorodnych emocji. Taka rozgrywka może naprawdę wiele powiedzieć nam o nas samych, a także pomóc w dotarciu do niekiedy niełatwych emocji u dzieci i młodzieży. Ten świat bywa dla rodziców i pedagogów niedostępny, a odpowiednio dobrana gra może pomóc zburzyć barierę. Po niektóre gry karciane dla najmłodszych chętnie sięgają logopedzi – ćwiczenie poprawnej wymowy bywa żmudne, dlatego każda forma uatrakcyjnienia tego procesu jest mile widziana.

Wiele spośród edukacyjnych gier karcianych pomaga w ćwiczeniu spostrzegawczości, refleksu czy umiejętności matematycznych. Stanowi to wartość samą w sobie i do korzyści płynących z sięgania po takie gry nie trzeba nikogo przekonywać. A może by tak sięgnąć po karty po prostu dla rozrywki? Takich opcji również jest sporo.

Artykuł zewnętrzny 

3 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger