Słodycze bez cukru

 

#matriał zewnętrzny Słodycze są nieodłącznym elementem naszego życia, ale dla wielu osób tradycyjne słodycze pełne cukru i wysokowęglowodanowych składników są niezdrowe i niewskazane. Na szczęście istnieje szeroki wybór alternatywnych opcji, które pozwolą nam cieszyć się słodkościami bez obciążania organizmu nadmiarem cukru i węglowodanów.

Słodycze bez cukru są doskonałą opcją dla osób, które chcą ograniczyć spożycie cukru, ze względów zdrowotnych nie mogą go używać lub są na diecie np. keto, która nie pozwala na spożywanie tradycyjnych słodkości. Dzięki zastosowaniu naturalnych słodzików, takich jak stewia, erytrytol czy ksylitol, można cieszyć się różnorodnymi słodkimi przysmakami. Na rynku dostępne są bezcukrowe smakołykołyki, które nie zawierają tradycyjnego cukru, a jednocześnie zaspokajają nasze pragnienie słodyczy.

Dieta ketogeniczna, znana również jako dieta keto, opiera się na bardzo niskim spożyciu węglowodanów i wysokim spożyciu tłuszczów. Dla osób stosujących tę dietę ważne jest znalezienie słodyczy, które pasują do ich restrykcyjnych zasad. Keto słodycze zazwyczaj zawierają niski poziom węglowodanów i wysoką zawartość zdrowych tłuszczów, oraz białka. Przykładami mogą być zdrowe czekolady z dodatkiem orzechów i owoców, żelki, lizaki, cukierki, ciasteczka, gumy i wiele innych słodyczy, których na rynku jest coraz więcej.

Z takich słodyczy korzystają też nie tylko osoby będące na diecie keto, ale też i takie, które chcą ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów, czy mieć odpowiedni poziom cukru we krwi. Pomogą one także w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jeśli więc lubisz słodycze i nie możesz się bez nich obejść, a szukasz ich zdrowszych odpowiedników, które są wysokiej jakości, z dobrym składem i są smaczne, to warto zainteresować się keto słodyczami.


3 komentarze:

  1. Ciekawe podejście do słodyczy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że istnieją takie słodycze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy i przydatny post. Ze względów zdrowotnych interesują mnie takie tematy. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger