"Spisek. Czyli kto nam wczepia czipy i inne popie***one teorie" Tom Phillips oraz Jonn Elledge

 


#wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Albatros

Wierzycie w teorie spiskowe? Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać tą książkę. Autorzy przedstawiają naukowe podstawy tworzenia teorii spiskowych. Pokazują jak one ewoluowały i zwiększały swój zasięg. Wszystkie teorie przedstawione są w sposób rzetelny, ale też i z nutką ironii i humoru. Są one przedstawiane krok po kroku, niektóre autor obala, ale są też i takie, które uważa za możliwe albo nawet prawdziwe. W książce znajdziecie też wiele informacji na temat Iluminatów i dlaczego byli tak potężni. 

O niektórych spiskach na pewno już słyszeliście, ale znajdują się w książce i te, o których usłyszycie po raz pierwszy. Przykładów jest tu naprawdę dużo. Autor pokazuje jak działa nasz mózg w sytuacji stresowej czy lękowej i jak podświadomie dąży do stworzenia teorii spiskowej. Dowiemy się czemu jesteśmy tak podatni na teorie spiskowe i czemu tak w nie wierzymy. Okazuje się, że czasami za bardzo ulegamy innym ,ludziom albo naszej wyobraźni. 

Dla mnie książka jest naprawdę bardzo fajna. Czyta się ją z zainteresowaniem, jest lekko i ciekawie napisana. Jest tu pełno ciekawostek i humoru. Książka wyśmiewa wiele teorii spiskowych i ma wielu zwolenników i przeciwników. Według mnie warto przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie ;-)Tytuł: "Spisek. Czyli kto nam wczepia czipy i inne popie***one teorie"
Autor: 
Tom Phillips oraz Jonn Elledge
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 384
Cena okładkowa: 42,90 zł.
Wydawnictwo: Albatros

1 komentarz:

  1. Ciekawy tytuł. Polecę znajomej, która lubi podobne tematy. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger