Jak powinno wyglądać smażenie naleśników?

 



Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie dnia od dobrego śniadania. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą naleśniki! Niezależnie od tego, czy chcesz mieć stos grubych i puszystych naleśników z maślanki, czy też lekkie i delikatne naleśniki z ricottą, wszystkie będą pyszne. Tylko upewnij się, że masz pod ręką syrop klonowy, dżem lub masło orzechowe.

 

Ostrożnie z mieszaniem ciasta!

Jednak właściwa technika i patelnia, najlepiej teflonowa, są niezbędne do smażenia naleśników. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci zrobić to poprawnie za pierwszym razem i zapobiec typowym błędom.

Najbardziej rozpowszechniona dyskusja dotyczy potrzeby kontynuowania ubijania ciasta naleśnikowego, aż znikną wszystkie grudki, a masa będzie całkowicie gładka. Z drugiej strony rzeczywistość pokazuje, że tej opcji należy unikać za wszelką cenę.

Kiedy połączysz mokre i suche składniki, gluten pęcznieje proporcjonalnie do czasu, jaki dajesz mu na wymieszanie. Co to oznacza? Zamiast lekkich i puszystych naleśników, które sobie wyobrażałeś, przepracowane ciasto tworzy stertę sztywnych i ciągnących się półproduktów.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: po prostu wymieszaj ciasto, aż nie pozostaną widoczne okruchy mąki. Ciasto pozostanie grudkowate, a smażenie da najlepsze rezultaty.

Niech ciasto trochę odpocznie


Czas potrzebny do przygotowania ciasta, który w zależności od przepisu może wynosić od 5 do 30 minut, służy dwóm celom. Gluten powstały w wyniku mieszania odpoczywa i relaksuje, a cząsteczki skrobi w pszenicy wchłaniają płyn w cieście, zagęszczając ciasto.

Kiedy dobre rzeczy przytrafiają się cierpliwym jednostkom, jest to sytuacja korzystna dla obu stron. To powiedzenie odnosi się również do naleśników. Odpoczynek ciasta może wydawać się marginalny, ale jest to ważny krok. Innymi słowy zmiękcza i zmiękcza naleśniki. Zawsze możesz posprzątać, nakryć stół i przygotować akcesoria, czekając na smażenie.

Daj się nagrzać patelni

Delikatność i miękkie, puszyste wnętrze dobrze przygotowanego naleśnika to naszym zdaniem wyróżniki dobrze przygotowanego naleśnika. Jednak zamiast zapewniać nieco chrupiącą górę, używanie nieogrzewanej patelni do smażenia spowoduje, że ciasto wchłonie masło lub olej z patelni, przez co będzie miało tłusty smak.

Poczekaj, aż patelnia równomiernie się nagrzeje. Użyty olej powinien być bardzo gorący, ale nie wrzący, przed umieszczeniem ciasta na patelni. Nie bój się najpierw zrobić małego próbnego naleśnika, jeśli nie wiesz, jak go ugotować. Prawie na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie chciał to zjeść w domu!

Podsumowanie

Czy nie jest trudno wyobrazić sobie kogoś, kto gardzi naleśnikami? Posiłek ten, zarówno w wersji słonej, jak i słodkiej, może zadowolić nawet najbardziej wybrednego smakosza. Błędem jest jednak myślenie, że ten posiłek jest prosty w przygotowaniu. Zwłaszcza jeśli zależy nam na jakości preparatu. Konieczne będzie zapobieganie wspomnianym błędom poprzez zainwestowanie w wysokiej jakości patelnię teflonową. Powodzenia i miłej zabawy!


10 komentarzy:

  1. Dawno nie jadłam naleśników :D Twoje wskazówki dotyczące smażenia naleśników na pewno mi się przydadzą :D
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. To straszne ale jako nastolatka robiłam lepsze naleśniki jak teraz. Nie wiem gdzie leży problem ale nie dane jest mi chyba zrobić naleśnika idealnego :))))))

    OdpowiedzUsuń
  3. Oh very tasty
    Happy New Year 2022

    OdpowiedzUsuń
  4. Dobrze nagrzana patelnia to podstawa :D Dzięki za wskazówki!

    I szczęśliwego Nowego Roku!

    OdpowiedzUsuń
  5. Oh very good recipe sweetheart

    OdpowiedzUsuń
  6. Mi do tej pory niestety niezawsze wychodzą naleśniki :c

    OdpowiedzUsuń
  7. Wreszcie jakiś posiłek, który sam potrafię przyrządzić 😁. Ale nawet w tym przypadku otrzymałem parę cennych wskazówek 😉.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger