Gotuj oszczędnie i z przyjemnością

 


Jeśli przygotowanie posiłków kojarzy Ci się z uciążliwym obowiązkiem, to istnieje spora szansa, że zmienisz zdanie. Co ma do tego naczynie, w którym gotujesz? Bardzo wiele! Trwałość i jakość garnków czy patelni wpływa bowiem na to, czy gotujemy zdrowo, szybko i energooszczędnie. Najwyższy komfort gotowania oraz jakość przygotowywanych potraw zapewni nam technologia BLACK CUBE® wykorzystywana w naczyniach kuchennych marki Kohersen®

 

Szybciej, łatwiej, z przyjemnością

Nie każdy z nas może „bić się o fartuch” mistrza kulinariów, ale chyba każdy lubi zjeść smacznie. I nie musimy z tego powodu stołować się w drogich restauracjach. Wystarczy stworzyć odpowiednie warunki w zaciszu naszych kuchni.  A mamy po temu świetną okazję – z pomocą przychodzi nowa technologia, BLACK CUBE® od marki Kohersen®, która sprawi, że gotowanie stanie się nie tylko łatwe i przyjemne, ale również dużo zdrowsze, a przy tym przyjazne dla środowiska. Wyjątkowa, opatentowana struktura plastra miodu, czyli sześcienny wzór na powierzchni naczyń Kohersen® pozwala na równomierne rozprowadzenie tłuszczu, co zapobiega przywieraniu potraw. Dzięki umiejscowieniu powierzchni funkcyjnej BLACK CUBE® zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naczynia przewodnictwo cieplne jest zdecydowanie bardziej efektywne niż w przypadku tradycyjnych naczyń. W związku z tym naczynia Kohersen® BLACK CUBE® będą nagrzewały się zdecydowanie szybciej, a ciepło będzie rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni naczynia. 

 

Mieszaj bez obaw

Zazwyczaj smażąc mięso czy warzywa na patelni używamy drewnianych szpatułek, gdyż inne mogłyby porysować delikatną powłokę naczynia. O to nie musimy się martwić w przypadku garnków Kohersen® BLACK CUBE®. Dodatkowa powłoka ochronna DIAMOND zabezpiecza przed zarysowaniem i jest bardzo odporna na ścieranie, przez co powierzchnia dłużej spełnia swoją funkcję. Nóż, widelec czy metalowa szpatułka nie są jej straszne. Dodatkowo naczynie nie absorbuje zapachów i jest odporne na działanie kwasów spożywczych. I co ważne, wszystkie garnki i patelnie Kohersen® działają zarówno na kuchniach gazowych, elektrycznych, jak i indukcyjnych. 

 

Zdrowo i smacznie

Smażenie kojarzy nam się zazwyczaj z dużą ilością oleju, masła czy smalcu oraz z niestrawnością, uczuciem ociężałości oraz zapachem spalanego tłuszczu. By ograniczyć używany podczas smażenia tłuszcz, producenci sprzętu AGD proponują coraz nowocześniejsze rozwiązania. Powierzchnia naczyń Kohersen® BLACK CUBE® o strukturze plastra miodu umożliwiają smażenie i gotowanie na minimalnej ilości tłuszczu, gdyż olej równomiernie rozpływa się po całej powierzchni. Dzięki temu można ograniczyć jego zużycieco wpisuje się w zdrowy styl życia. Dodatkowo naczynia Kohersen® są wolne od PFOA, czyli kwasów perfluorooktanowych, które stanowią składnik PTFE, polimeru stosowanego w produkcji popularnych patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu. PFOA, jak pokazują wyniki badań, mogą powodować problemy hormonalne, podwyższać poziom cholesterolu we krwi oraz wykazywać działanie rakotwórcze. W naczyniach Kohersen® nie stosuje się też PFOS (sulfonian perfluorooktanu)który jest jednym z głównych składników większości powłok zapobiegających przywieraniu i może sprzyjać powstawaniu nowotworów. Warto podkreślić, że substancje takie jak PFOA i PFOS to tzw. „wieczne chemikalia”, ulegają bardzo powolnemu rozkładowi, co oznacza długotrwały, negatywny wpływ zarówno na ludzkie zdrowie, jak i na środowisko.

 

W trosce o środowisko

Wybierając garnki czy patelnie, warto kierować się względami ekonomicznymi, co przekłada się w przypadku naczyń BLACK CUBE® również na ochronę środowiska naturalnego. Ponieważ im szybciej udaje nam się przyrządzić potrawę, tym mniej energii zużyjemy, a to jest nie bez znaczenia dla środowiska i dla naszej kieszeni. Z kolei dzięki powierzchniom zapobiegającym przywieraniu potraw, wykorzystujemy mniej wody przy myciu naczyń. Tym samym płacimy mniejsze rachunki za zużycie wody - oszczędzamy tym samym naturalne zasoby. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż według prognoz już w 2030 r. będziemy mieli w codziennym życiu do dyspozycji prawie o połowę mniej wody niż obecnie.

  

O DLF Sp. z o.o.

Producent i właściciel marki Kohersen®. DLF sp. z o.o. z Gdyni istnieje na polskim rynku od początku lat dziewięćdziesiątych i specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych produktów z zakresu Hi-tech, robotyki i AGD. Celem DLF jest dostarczenie klientom najwyższej jakości urządzeń, które poprawiają jakość życia. Obecnie firma jest autoryzowanym importerem lub dystrybutorem m.in. marek takich jak: Crock-Pot, Kohersen, iRobot, Stadler Form, Laurastar, Breville, FoodSaver oraz Segway-Ninebot.

 

O Kohersen

Marka Kohersen® łączy innowacyjne technologie oraz wyjątkowy design z troską o zdrowie i środowisko. Od lat tworzymy produkty, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo, realizując ideę „zrównoważonej kuchni”.

Minimalistyczny styl i wysublimowany smak to kwintesencja naszych rozwiązań, które pomagają tworzyć wyjątkową atmosferę kulinarnych doświadczeń.

Portfolio marki Kohersen® zostało starannie skomponowane, by przyrządzanie posiłków stało się jeszcze łatwiejsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Naczynia i urządzenia małego AGD w ofercie Kohersen® to niezawodna pomoc w kuchni zarówno dla początkujących jak i ekspertów, miłośników wszelkich smaków i różnych typów kuchni. 

2 komentarze:

  1. Kto wie, może rzeczywiście to jest opcja

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w domu swój ulubiony garnek z teflonowym dnem i jest niezbędny do przygotowywania dań jednogarnkowych i różnych sosów...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger