"Plotki o zwierzętach" Marcin z Lasu Kostrzyński

 


Kolejna ciekawa i pięknie ilustrowana książka o zwierzętach Pana Marcina Kostrzyńskiego. Kto zna jego opowieści ten wie, że są one po prostu świetne. Tym razem autor obala mity na temat cech i zachowań zwierząt. 

Nie raz na pewno zastanawialiście się czy: sójka rzeczywiście odlatuje za morze? Czy przysmakiem bocianów są żaby? Czy sowa jest najmądrzejszym ptakiem? Czy ryby mają głos, choć nie mają strun głosowych? Czy sroka kradnie błyskotki? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej właśnie książce. 

Autor stworzył na wszystkie pytania ciekawe i piękne opowieści, które zachwycą nie tylko dzieci, ale też i dorosłych. Czy wiedzieliście, że kret wcale nie jest ślepy? Gdy uda się go nam zobaczyć, to tak się nam tylko wydaje, że kret nie ma oczu ponieważ cała jego głowa pokryta jest gęstym futerkiem. Pod tymi włosami kryją się w pełni funkcjonalne oczy, a kret dzięki nim widzi więcej niż można by się tego spodziewać. Gdy wychodzi spod ziemi musi ocenić czy na powierzchni jest dzień czy noc i do tego właśnie potrzebuje oczu, bo gdy wyjdzie spod ziemi w ciągu dnia, to jego szanse na przeżycie są dużo mniejsze niż w nocy. Oprócz światła kret widzi też kształty. O krecie i innych zwierzętach dowiecie się z tej książki naprawdę dużo. 

Autor od wielu lat obserwuje zwierzęta w ich naturalnym środowisku i wie o nich naprawdę dużo. Jego najnowsza książka będzie idealna dla dzieci, które lubią poznawać ciekawostki o zwierzętach i dla dorosłych, bo powiem Wam szczerze, że sama nie byłam świadoma, że na ich temat jest tyle mitów. Znajdziemy w niej przepiękne ilustracje Natalii Berlik, które mnie zachwyciły. Książka będzie idealna na prezent. Polecamy :-)

Tytuł: "Plotki o zwierzętach"
Autor: Marcin Kostrzyński
Oprawa: twarda
Stron: 64
Cena okładkowa: 44,99 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

4 komentarze:

  1. Sama chętnie przeczytałabym taką książkę. Pewnie każdy czytelnik po zapoznaniu się z nią nie myśli już tak stereotypowo. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książki są naprawdę świetne. Można dowiedzieć się z nich sporo informacji o ptakach :)
    _____
    prezent dla gołębiarza

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger