Naturalne świece sojowe, które możesz zrobić w domu

 


Dzień dobry kochani :-) Wiecie, że w prosty sposób możecie zrobić świece sojowe w domu? Takie świece są bezpieczne dla naszego zdrowia i naturalne. Popularne świece parafinowe, które możemy kupić w wielu sklepach podczas dymienia wydzielają toksyczną substancję jaką jest benzen. 

Wosk sojowy z którego możemy zrobić domowe świece jest bezpieczny dla środowiska i całkowicie biodegradowalny. Nie wydziela też żadnych substancji chemicznych i takie świece palą się o wiele dłużej niż te z parafiny. Najlepsze jest to, że możemy je zrobić sami w domu. Taka świeca będzie na pewno oryginalna, bo możemy wybrać zapach, który będzie nam odpowiadał i możemy wyczarować piękną wizualnie świecę, która ozdobi nasz dom.

Przygotowanie takiej świecy jest bardzo proste, bo będziemy potrzebowali tylko: wosk sojowy, olejki eteryczne, które pozwolą nam dobrać zapach, knot, jeśli chcemy zrobić kolorowe świece to barwnik oraz dekoracje (suszone kwiaty, czy przyprawy) i dwa szklane naczynia, chyba że będziemy robić kilka świec na raz to więcej. 

Teraz zabieramy się za wykonanie świec. Wszystkie będziemy robić tak samo, więc możemy zrobić kilka na raz. Mogą różnić się one zapachem, kolorem, czy dodatkami, których użyjemy do ich ozdobienia.  

1. Pierwsza rzecz jaką musimy zrobić to odmierzenie odpowiedniej ilości wosku. Tak odmierzony wosk umieszczamy w szklanej miseczce i rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Jeśli macie kuchenkę mikrofalową to możemy wosk rozpuścić również w niej.  
2. Po rozpuszczeniu wosku musimy odczekać kilka minut, aż wosk zacznie robić się mętny, ale musi nadal być płynny. 
3. W tym momencie możemy dodać do niego olejki eteryczne, oraz dodatki jakie chcemy. Całość starannie mieszamy drewnianym patyczkiem i przelewamy do naczynia/słoiczka. Najpierw w takim naczyniu musimy umieścić knot.
4. Taki knot (jedną końcówkę) możemy zamoczyć w płynnym wosku i przykleić na dnie naczynia, a drugą przywiązać do patyczka, kredki czy ołówka, który musimy położyć na krawędzi słoiczka. Dobrze byłoby, gdyby knot znajdował się na środku i był w miarę napięty. Możemy wybrać też knot drewniany i tutaj mamy prostszą sprawę z jego umieszczeniem, bo możemy umieścić go między dwoma ołówkami, które musimy ciasno spiąć np. gumkami lub związać. Knot w tym przypadku powinien sięgać dna. 
5. Teraz wlewamy wosk z dodatkami i zostaje nam tylko poczekać aż świeca całkowicie stężeje. 

Nie wiedziałam, że wykonanie takich świec jest tak proste i bardzo przyjemne. Takie świece pięknie udekorują i stworzą klimat w naszym domu, będą też fajnym i oryginalnym pomysłem na prezent. Są też naturalne i zdrowe, bo nie wydzielają żadnych substancji toksycznych. Takie świece możemy robić z dziećmi, dla których będzie to świetnie i kreatywnie spędzony czas. Z wosku sojowego możemy przygotować też świece do masażu, które możemy wzbogacić masłem shea, masłem kakaowym lub olejami. Co Wy na to? Robiliście może już takie świece?


  

4 komentarze:

 1. Ale świetny pomysł :)
  Natura zawsze się obroni :)
  Aż chce zrobić sobie takie świeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie świece 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie świece 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Wosk rzepakowy również jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla wosku parafinowego i podczas spalania nie wytwarza żadnych toksycznych substancji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger