"Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa" Nowość od Wydawnictwa Wilga

 


"Młodzi przyrodnicy" to seria dla najmłodszych czytelników interesujących się przyrodą. Tym razem najnowsza książeczka uczy rozpoznawać drzewa. Znajdziemy tutaj opisy wielu gatunków, które oczywiście możemy spotkać w Polsce. Dowiemy się jak one wyglądają, jakie są ich owoce, kwiaty czy liście. Gdzie rosną, jak wygląda korona danego drzewa, kora i jaką ma wysokość. Książeczka opatrzona jest pięknymi i bardzo realistycznymi ilustracjami każdego gatunku drzewa. 

Książeczki z serii "Młodzi przyrodnicy" stały się jednymi z ulubionych naszej córki. Mnie również bardzo przypadły do gustu, bo po pierwsze ilustracje są piękne i bardzo realistyczne, tak jak pisałam powyżej. Po drugie informacje są przekazane prostym i zrozumiałym językiem, nie są obszerne. Jest krótko, zwięźle i na temat. Książeczka ma fajny format, zaokrąglone końcówki i gumkę, którą możemy ją spiąć. Dziecko może ją zabrać pod pachę i wyruszyć w poszukiwaniu gatunków drzew jakie się w niej znajdują.  Polecamy :-)

Tytuł: "Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa"
Autor: Patrycja Zarawska
Oprawa: zintegrowana
Stron: 96
Cena okładkowa: 29,99 zł
Wydawnictwo: Wilga

2 komentarze:

  1. Super książka, piękne ilustracje, nawet dorosły może się podszkolić że znajomości. Chętnie kupiłabym ją moim wnuczkom. Pozdrawiam cieplutko ☀️

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna propozycja. Poszukuję prezentowych inspiracji i bardzo mi się przydał ten post

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger