"Bałtyk" Rafał Jankowski

 


Kochani dziś chciałam Wam pokazać cudowną książkę o Bałtyku. Opowiada ona o morzu, ale nie takim jakie wszyscy znamy. Zwykle kojarzy nam się z dość zimną wodą i plażą. Niektórym jeszcze z bursztynami i smażoną rybą. Okazuje się, że Morze Bałtyckie skrywa wiele ciekawostek o których nie mamy pojęcia. 

Czy wiecie, że Bałtyk to jedno z najmłodszych mórz? Ma zaledwie 13 tyś. lat, jest też zbiornikiem dość zimnej wody, bo latem woda ma zwykle nie więcej niż 18 stopni. Jest też najsłodszym morzem świata. Wiecie kiedy odnotowano ostatnie całkowite zamarznięcie Bałtyku? No podpowiem Wam, że w 1947 roku. To tylko kilka ciekawostek, które Wam przedstawiłam, a uwierzcie jest ich mnóstwo.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Bałtyk może dymić i toczyć kule lodowe i że skrywa podwodne łąki, karmi tysiące ptaków. To musicie koniecznie sprawić sobie tę książkę. O naszym pięknym morzu dowiedzie się z niej naprawdę dużo. O niektórych rzeczach ja nie miałam pojęcia. Książka jest też cudownie wydana. Ilustracje Justyny Hołubowskiej - Chrząszczak są przepiękne. Ja jestem zachwycona. Już sama okładka robi duże wrażenie, ale uwierzcie środek jest niesamowity. Książka dla dużych i małych. Idealna na prezent. Jest po prostu niesamowita. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. 


Tytuł: "Bałtyk"
Autor: Rafał Jankowski
Oprawa: twarda
Stron: 64
Cena okładkowa: 44,99 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam Bałtyk, moja bliska koleżanka ma małe dzieci, więc może jej polecę tę książeczkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesująca pozycja czytelnicza :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne wydanie, bardzo lubię Bałtyk ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno ciekawa publikacja dla małych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka prześliczna szata graficzna! Na pewno będę chciała zerknąć w księgarni na ten tytuł :)

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger