"Człowiek" Tomasz Rożek

 


Bardzo lubimy książki Tomasza Rożka. Oprócz tego, że czyta je syn, to i my z mężem również z chęcią po nie sięgamy. To za sprawą tego, że autor w ciekawy i łatwy sposób wyjaśnia różne zagadnienia. Tym razem dowiemy się wielu rzeczy o człowieku.

Autor stara się odpowiedzieć na trzy główne pytania: skąd się wzięliśmy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. W pierwszej części dowiemy się czy rzeczywiście pochodzimy od małp. Mamy tutaj wywiad z profesorem Markiem Konarzewskim, który opowie nam co nieco o ewolucji. Następnie dowiemy się jak działa człowiek i jak będzie wyglądał człowiek przyszłości, oraz czy maszyny będą inteligentniejsze od człowieka.  Znajdziemy jeszcze dwa wywiady z doktorem Markiem Kaczmarzykiem, oraz profesorem Ryszardem Tadeusiewiczem. 

Książka idealna dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami dotyczącymi homo sapiens. Tak jak pisałam na początku wszystko ciekawe i prosto wytłumaczone. Jest tu trochę ciekawych grafik oraz ilustracji. Jeśli chcecie dowiedzieć się Czym różni się człowiek od zwierzęcia? Jak działa ludzi mózg? Czym jest syntezja? Dlaczego ważna jest gimnastyka mózgu? Jak będziemy wyglądać w przyszłości? To koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę. Polecam też poprzednie - "Nauka, to lubię" i "Kosmos

Tytuł: "Człowiek"
Autor: Tomasz Rożek
Oprawa: zintegrowana
Stron: 320
Cena okładkowa: 34,99 zł
Wydawnictwo: Wilga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger