"Pustynie.Oceany" Tomasz Kowalczyk & Justyna Styszyńska

 

Dziś prawdziwa perełka dla lubiących pięknie wydane albumy. Coś dla miłośników przyrody i podróży. Książka zawiera piękne ilustracje, które wyglądają jak malarskie arcydzieła. Mało tego, jest to propozycja dwustronna, czyli można ją czytać od początku lub od końca. Z jednej strony poznajemy głębiny oceany, a z drugiej pustynie. Wydanie zachwyci nie tylko dzieci, myślę, że i dorośli sporo rzeczy z tego albumu zainteresuje :-)


Zaczynając od pustyni dowiemy się jak one powstają, jakie są rodzaje pustyni i jaka panuje na nich temperatura. Poczytamy o wydmach, śpiewających piaskach, fatamorganie i burzy piaskowej. Dowiemy się czy jest ona niebezpieczna. Poznamy zwierzęta, które zamieszkują te obszary. Okazuje się, że rodzajów pustyń jest bardzo dużo.

 Niebieska część to Oceany. W tej części w trakcie podróży dowiemy się jak powstawały oceany, ile jest wody na Ziemi, co to są kominy hydrotermalne, jak przystosowały się zwierzęta do życia w wodzie, poznamy też mieszkańców którzy zamieszkuję głębiny oceanów. Oprócz głębin odwiedzimy też strefę pływów, zobaczymy podwodne  łąki i rafy koralowe :-)Podsumowując: Zacznę od tego, że książka jest wizualnie po prostu cudownie wydana. Idealna na prezent, zachwyci i dzieci i dorosłych. Jeśli chodzi o treść, to mamy tutaj wszystko co najważniejsze. Przekazane to jest w bardzo przystępny sposób. Pozycja idealna dla dzieciaków, które interesują się przyrodą, na pewno przyda się w nauce. Warto mieć taką książkę w biblioteczce :-) Polecamy :-)

Tytuł: "Pustynie. Oceany"
Autor: Tomasz Kowalczyk & Justyna Styszyńska
Oprawa: twarda
Stron: 100
Cena okładkowa: 59,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg

5 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger