"Zabawka" Robert Ziębiński

 


"Zabawka" to moje pierwsze spotkanie z autorem i powiem Wam, że bardzo udane. Historia przedstawiona w książce oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. 

9 maja 2000 roku wyszła z domu siedemnastletnia Katarzyna D. i do dzisiaj nie została odnaleziona. Został po niej pamiętnik, którego treść jest naprawdę szokująca. Wpis poznajemy na początku książki. W latach 2000 - 2006 na warszawskim Brudnie i Pradze trzy bezdomne kobiety zostały zamordowane. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest nadal. 

Na podstawie tych zbrodni autor napisał dość przerażającą historię o rodzinie, która naznaczona jest wydarzeniami z przeszłości. 

W lesie znaleziono ciało kobiety. Okazuje się, że jest to była żona warszawskiego biznesmena. Anna Kryńska, jego córka nie miała o niej pojęcia. Ma za złe rodzicom, że nic o niej nie powiedzieli. Dziewczyna postanawia sama dowiedzieć się jaka była przeszłość jej ojca. Będzie jej w tym nieoficjalnie pomagać policjantka Kaja. W tym samym lesie zostaje odnalezione kolejne ciało i wszystko wskazuje na to, że zbrodnie są ze sobą powiązane ...

Książkę czyta się super. Porusza ona trudne tematy zorganizowanych grup przestępczych i wykorzystywania nieletnich. Cała historia jest smutna i przerażająca. Mamy tutaj trzy różne wydarzenia. Autor pokazuje jak tajemnice mogą zniszczyć rodzinę. Wszystko ujęte w pamiętniku Kasi, która opisuje swoje relacje z wujkiem. Coś strasznego i nie zrozumiałego. Polecam, książka to świetny kryminał, który na pewno Was nie zawiedzie. Jak zaczniecie czytać, to przepadniecie :-)


Tytuł: "Zabawka"
Autor: Robert Ziębiński
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 385
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Mova

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger