"Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie" Sara Gottfried

 


Autorka książki Sara Gottfried to ginekolożka z Harvardu. Jest też autorytetem w dziedzinie hormonów. W książce dzieli się z nami wiedzą na temat zdrowia i równowagi hormonalnej. Uwzględnia nie tylko zdrowie fizyczne, ale też i psychiczne. Podpowiada jak walczyć ze stresem i jak wzmocnić poczucie własnej wartości. 

Mamy tutaj jasno omówione działanie hormonów w kontekście działania metabolizmu i naszej masy ciała. Dieta 7 hormonów to wyeliminowanie w 3 - dniowych cyklach poszczególnych typów żywności, które oddziałują na każdy z 7 kluczowych hormonów metabolizmu kobiety. Dzięki temu w 3 tygodnie możemy zrzucić 7 kg. Mamy tutaj fazę przygotowawczą, gdzie sprawdzimy, czy problem rzeczywiście dotyczy nas. Następnie jeśli nas dotyczy, to wdrażamy program stabilizacji, który trwa 21 dni (7 hormonów i każdy 3 dni). Na tej diecie nie trzeba być cały czas, bo jak naturalnie odzyskamy równowagę hormonalną stosują się do zaleceń autorki, to będziemy wiedzieć czego nasz organizm potrzebuje. Jeśli chcemy możemy program powtarzać co kilka miesięcy. Zadbamy wtedy samodzielnie o swoje zdrowie i wagę. 

Znajdziemy tutaj mnóstwo wskazówek, kwestionariuszy i testów do autodiagnozy. Ta książka przyda się nie tylko kobietom, które chcą zrzucić kilka kilogramów, ale też dla tych, które mają problemy z uregulowaniem swoich hormonów, oraz dla tych, które po prostu chcą się zdrowo odżywiać. W książce znajdziemy też przepisy, które pomogą nam unormować hormony. Wszystko poparte wiedzą. Czyta się super, książka jest bardzo ciekawa. Sama mam problemy hormonalne i zastanawiam się, czy nie skorzystać z programu autorki. 


9 komentarzy:

 1. Naprawdę bardzo ciekawy temat, niby wiemy, jak działają hormony, ale dobrze poznać bardziej szczegółowe informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesting!
  I should read this book, I gain weight in last 2 years.
  Thanks

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat jak najbardziej mi bliski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa przepisów z tej książki;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, nawet nie wiedziałam o takiej publikacji, a brzmi super! Sprawdzę sobie, dzięki za recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka. Ja niestety zażywam hormony ze względu na moją chorobę, więc obawiam się że ta dieta na mnie by nie zadziałała...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy jest cos w tej ksiazce dla kobiet z menopauza, ktora wlasnie mnie dopadla i zyc nie daje😪

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie książki, jednak u mnie z tymi hormonami przez endometriozę jest troszkę inaczej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger