"Powrót" Nicholas Sparks

 


Nicholas Sparks jest autorem o którym wiele z nas słyszało, albo z zamiłowaniem czyta jego książki. Ja owszem słyszałam, ale jakoś wolałam mocniejsze klimaty. Z romansami było mi jakoś nie po drodze. Niestety czasem następuje zmęczenie materiału, człowiek szuka czegoś lżejszego, takiego co nas odstresuje. Takie książki są do tego idealne. Oczywiście z moich ulubionych kryminałów czy thrillerów nie zrezygnowałam i nie zrezygnuję, ale z wielką przyjemnością czytam też romanse, czy komedie romantyczne :-)

Trevor Benson musi wrócić z misji w Afganistanie, ponieważ został ciężko ranny. Zamieszkuje w domu odziedziczonym po dziadku w New Bern. Na łożu śmierci dziadek przekazał mu pewną informację, niestety Trevor jej nie rozumie, ale postanawia ją odszyfrować. W międzyczasie poznaje piękną Natalie, której nie może się oprzeć. Jest też druga kobieta, w sumie to nastolatka Callie. Mężczyzna chce dowiedzieć się co obie kobiety ukrywają, przy okazji musi odszyfrować informację od dziadka. Odkrywa też uroki miejsca w którym przyszło mu mieszkać, a które już dawno skreślił. Poznaje też znaczenie słów: miłość i przebaczenie, oraz dostaje ważną lekcję:

"Żeby iść naprzód, czasem trzeba wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło"

"Powrót" to romantyczna historia, którą czyta się niezwykle płynnie i lekko. Lektura wzrusza i bawi. Jest to opowieść o miłości i przebaczeniu. Nasi bohaterowie zmagają się z przeciwnościami losu, próbują ułożyć sobie życie, które jak wiemy proste nie jest. Ich losy poznajemy powoli, cały czas informacje są nam umiejętnie dozowane. Mamy tutaj wiele opisów, ale są one tak naturalne, że wcale nam to nie przeszkadza. Książka jest moją pierwszą powieścią autora, ale nie ostatnią. Zachwyciła mnie swoją naturalnością. Jeśli nie znacie, a macie ochotę poznać twórczość autora, to polecam. Mam nadzieję, że oczaruje Was tak jak mnie. Powieść idealna na zimowe wieczory. 


Tytuł: "Powrót"
Autor:Nicholas Sparks
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 416
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Albatros 

3 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger