"Walka ze stresem jako lekarstwo na raka"

 

Jak wiemy stres tylko szkodzi naszemu organizmowi. Niestety czasem trudno z nim walczyć, bo żyjemy w takich a nie innych czasach. Stres osłabia nasz układ odpornościowy i jesteśmy bardziej podatni różne choroby. Książka "Walka ze stresem jako lekarstwo na raka" podpowie nam jak stresu unikać i jak sobie z nim radzić. Dowiemy się jakie obszary ciała są na niego najbardziej narażone. Profesor Henri Joyeux twierdzi, że walka ze stresem to jedno z pierwszych i podstawowych lekarstw na raka. Jest on chirurgiem (gastrologia, ginekologia) i onkologiem. Opublikował on wiele prac na temat zdrowego trybu życia człowieka w szczególności sposobu odżywiania. 

Książka została podzielona na następujące rozdziały:
Czy istnieje związek pomiędzy stresem i rakiem?
Rak, coraz bardziej stresująca plaga społeczna
Stres i uraz psychiczny
Nasze trzy połączone ze sobą mózgi i ich główny partner - receptory stresu
Biologiczne i kliniczne konsekwencje stresu
Stres skłania do zachowań korzystnych dla zdrowia, czy sprzyjających rozwojowi raka?
Stres związany z przewidywaniem choroby, jej wykrywaniem, diagnozowaniem i leczeniem
Wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresemKsiążka to kopalnia wiedzy na temat stresu i chorób, które pod jego wpływem powstają. Znajdziemy tutaj wyjaśnienie czym tak w ogóle jest stres, jak z nim walczyć, jak się dobrze i zdrowo odżywiać. Rak, na którego choruje coraz więcej ludzi ma różne podłoża, a nieodłącznie związany jest z nim stres. Nie jest to oczywiście jedyna przyczyna, ale ludzie, którzy ciągle o raku myślą, o tym, że na niego zachorują w końcu rzeczywiście na niego zapadają. Bo w ich przypadku stres staje się głównym czynnikiem ryzyka. W książce poczytamy też o tym tym jaki wpływa na raka mają hormony, poznamy wszystkie jego rodzaje. Nie jest to temat przyjemny, ale może warto dowiedzieć się co możemy zrobić, żeby ten stres zminimalizować i jak on na nas wpływa. Książka jest świetnie napisana, wszystko poparte badaniami. Polecam :-)

Tytuł: "Walka ze stresem jako lekarstwo na raka "
Autor: Prof. Henri Joyeux
Okładka: twarda
Stron: 216
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wydawnictwo: AA

4 komentarze:

 1. Niestety stres to chyba najpoważniejsza choroba XXI wieku i ma straszny wpływ na społeczeństwo. Trzeba się nauczyć z nim walczyć dla naszego zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cos dla mnie
  bo ja ostatnio to STRES mam na drugie imie

  OdpowiedzUsuń
 3. a powiem Ci, że to jest udowodniane naukowo, bo stres - wolne rodniki- więcej zapaleń i mutacji DNA:)
  także fajna taka książka, mówiąca o tym prosto i właściwie!
  http://dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ze swojej strony polecam również ofertę https://kavakavaworks.com/ i ich kava kava. To jedyny produkt, ktory pomógł mi w walce ze stresem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger