"Chłopiec z lasu" Harlan Coben

 


"Chłopiec z lasu" to moje drugie spotkanie z twórczością autora i już jestem na sto procent przekonana, że polubimy się na długo. Moje klimaty, czyta się rewelacyjnie. 

W New Jersey w Stanowym parku Narodowym Rampo Mountain zostaje znalezione dziecko. Nikt nie wie kim ono jest i jak udało mu się przetrwać w lesie. Trzydzieści lat później Wilde próbuje żyć normalnie. Dalej nie wie jaka była jego przeszłość, kim jest. Pewnego dnia ginie nastolatka, której zniknięciem nikt się nie przejmuje. Dziewczyna byłą dręczona w liceum. Niedługo później znika też Crash - syn lokalnego producenta filmowego. Sprawą zajmuje się Hester Crimstein i nasz tajemniczy Wilde...

"Chłopiec z lasu" to świetnie napisana książka. Ciekawa fabuła, kilka wątków, czyta się rewelacyjnie i zdecydowanie za szybko. Od powieści ciężko się oderwać. Autor dozuje nam informacje, wciąga w intrygę co sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Cała historia jest bardzo dobrze przemyślana, wszystko pasuje do siebie idealnie. Nie znajdziemy tutaj strachu czy napięcia. Powieść jest bardziej powieścią psychologiczną w której znajdziemy elementy thrillera. Mamy  tutaj opowieść o inności, wykluczeniu i brudnych sekretach. Rozwiązanie zagadki znajdziemy dopiero na ostatnich stronach, mimo tego, iż wydaje nam się, że rozwiązaliśmy ją wcześniej. Właśnie to najbardziej lubię w książkach. Ta została tak zakończona, że możemy się domyślać, że będzie ciąg dalszy i oby był :-) Na uwagę zasługuje też okładka :-)


Tytuł: "Chłopiec z lasu "
Autor: Harlan Coben
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 416
Cena okładkowa: 38,90 zł
Wydawnictwo:Albatros

2 komentarze:

  1. Właśnie wczoraj trafiłam na te książkę w internetowej księgarni i zastanawiam się nad nią, oraz nad innymi tego autora - były jeszcze 2 w proponowanych +3 gratis.. Chyba w empiku, ale to chyba od jutra ta promocja :).
    No nic pewnie się skusze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli książka wpadnie w moje ręce to przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger