"Szadź" Igor BrejdygantNa podstawie książki "Szadź" powstał popularny serial, który możemy obejrzeć na platformie Player. Ta książka jest moją drugą tego autora i ta zdecydowanie bardziej mnie wciągnęła niż "Rysa".

W lesie zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Ciało ofiary zostało brutalnie rozczłonkowane i ułożone w specyficzny sposób. Sprawą zajmuje się komisarz Anna Polkowska, policjantka z 15 letnim stażem, inteligentna, skuteczna, obdarzona intuicją, której współpracownicy nie darzą zbytnią sympatią. Twierdzi ona, że zabójstwo zostało zaplanowane przez psychopatę. W trakcie śledztwa okazuje się, że Polkowska będzie musiała zmierzyć się z własną przeszłością i będzie musiała walczyć o życie swojej córki. Nie będzie jej łatwo, bo morderca jest przebiegły i inteligentny. Zaczyna się walka z czasem, czy Pani komisarz uda się zapobiec kolejnemu morderstwu i uratować kolejną ofiarę? 

Książka ma super zbudowany klimat. Napięcie rośnie z każdym rozdziałem. Cała historia ciekawa, mordercę znamy tutaj od samego początku, tak samo jego mroczne postępowanie, pobudki jakie nim kierują i poprzednie ofiary. Cały czas śledzimy jego poczynania równolegle z dochodzeniem Polkowskiej, która jako jedyna twierdzi, że jest to seryjny morderca. Książka z każdym rozdziałem bardziej wciąga, jest pełna napięcia i opisów, które czasem powodują ciarki. Rozdziały są krótkie, więc czyta się sprawnie. Jest to kryminał połączony z thrillerem psychologicznym. Polecam :-)


Tytuł: "Szadź"
Autor: Igr Brejdygant
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 416
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Wydawnictwo: Marginesy

10 komentarzy:

 1. Widziałam właśnie zapowiedź tego serialu. To fajnie, że w końcu nagrywa się dobre polskie, trzymające w napięciu seriale:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam, dla mnie bomba:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że spodobałaby mi się ta książka, lubię książki wciągające i pełne napięcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie skuszę się na tą książkę, bo wolę troszkę coś innego ;p
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach. I czytać, i oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serialu nie znam, nawet o nim nie słyszałam. Lubię natomiast bardzo ten gatunek, więc myślę że książka mogłaby mi się spodobać. Wpisuję na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pewna na 99% że by mi się spodobało, lubię rosnące napięcie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że to dobra lektura na kilka wieczorów. A później serial. Ponoć ma być druga część serialu, kto wie czy będzie książka?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger