"Otulone nocą. Wielka mała niedźwiedzica" Paulina ChmurskaKsiążka "Wielka mała niedźwiedzica" to pięknie ilustrowana opowieść ty, co dzieje się na niebie nocą. Mała niedźwiedzica podróżuje po nocnym niebie wraz ze swoją mamą. Mają one ważną misję do spełnienia, muszą zanieść tajemniczy pakunek z czymś niezwykle ważnym w bezpieczne miejsce wśród gwiazd. Po drodze spotykają pozytywne i negatywne postacie. Momentami jest też niebezpiecznie. Czy mama i córka dotrą całe i zdrowe do celu?Zacznę od tego, że powieść jest cudnie zilustrowana. Ela Grądziel stworzyła naprawdę magiczne ilustracje. Książeczka jest pełna ciekawostek, czytelnik poznaje różne gwiazdozbiory,a w samym środku znajdziemy niespodziankę. Rozkładówkę, która przedstawia nocne niebo z zaznaczonymi gwiazdozbiorami. Zaznaczone punkty świecą w nocy :-)
Cała historia bardzo przyjemna, pokazuje relacje mamy i córki, ich wielką miłość, oraz nauka o kosmosie podana w lekki i ciekawy sposób. Młodszym dzieciom książkę czytać mogą rodzicie, a te starsze, które same już sobie poradzą z czytaniem możemy pomóc wyjaśnić niektóre sprawy związane z kosmosem. Polecamy :-)


Tytuł: "Otulone nocą. Wielka mała niedźwiedzica"
Autor: Paulina Chmurska
Okładka: twarda
Stron: 48
Cena okładkowa: 32,99 zł.
Wydawnictwo: Wilga 

5 komentarzy:

 1. Przepiękne ilustracje :)
  Idealna książka dla mamy i córki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo bardzo interesuję się atronomią i astrologią a więc napewno bym chętnie poczytała taką książeczkę przyszłemu dziecku :)

  Pozdrawiam :)
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeny jakie cudowne ilustracje ! Jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger