1000 książek dla bibliotek.Szeptacz dołącza do akcji kasztanowego ludzika :-)W czasach, gdy internet i telewizja zastępują książki, a raporty Biblioteki Narodowej biją na alarm, na wagę złota okazuje się każda akcja promująca czytelnictwo. „Szeptacz” i Wydawnictwo Muza postanowili dołączyć do akcji „Kasztanowego ludzika” i Wydawnictwa W.A.B., dorzucając od siebie 1000 książek, które zasilą księgozbiory polskich bibliotek oraz… 10 kilogramów kasztanów. O tym, gdzie trafią tytuły z oferty Muzy, możecie zdecydować Wy!

We wtorkowy poranek w centrum Warszawy, przy ulicy Marszałkowskiej, pod kubikiem „Kasztanowego ludzika” pojawiła się tajemnicza postać. Szeptacz, bo o nim mowa, postanowił wesprzeć proczytelniczą akcję, wsypując do kubika 10 kilogramów kasztanów. Cel jest szczytny – zgodnie z zasadami, gdy kubik wypełni się kasztanami, do polskich bibliotek trafią książki. Przekazanie kasztanów to jednak nie wszystko. Wydawca thrillera „Szeptacz” w ramach promocji czytelnictwa przekaże bibliotekom 1000 książek, a decyzja o tym, które placówki otrzymają tytuły z oferty Muzy, należy do czytelników.Link do filmu: facebook.com/watch/?v=468843767056591

Biblioteki, do których powinny trafić książki, można zgłaszać do 16 października pod postem na profilu „Szeptacza”: facebook.com/Szeptacz.ksiazka . Komisja wybierze 100 bibliotek, które otrzymają po 10 tytułów z oferty wydawniczej Muzy. 

Wydawnictwo Muza dziękuje Wydawnictwu W.A.B. za zorganizowanie akcji wspierającej polskie biblioteki oraz inspirację do działania, zachęca także do udziału w tej szczytnej inicjatywie innych wydawców.

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji, bo to naprawdę fajny cel :-)


5 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger