"Młodzi przyrodnicy" kolekcja książeczek od Wydawnictwa Wilga"Młodzi przyrodnicy" to kolekcja książeczek od Wydawnictwa Wilga dla najmłodszych, która zachęci ich do poznawania świata flory i fauny. Pięknie, kolorowo wydane książeczki z krótkim tekstem zachęcają do czytania i przeglądania.

W skład kolekcji wchodzą:

"Kwiaty" dzieci poznają najróżniejsze kwiaty, które rosną w ogrodach, na łące, w lesie czy w parku. Maluchy przeczytają jak zbudowany jest dany kwiat, w jaki sposób rośnie, poprzegląda piękne ilustracje i odkryje jaki wpływ kwiaty mają na środowisko :-)"Dzień i noc" w tej książeczce znajdziemy informacje o zwierzętach, które śpią w dzień a budzą się i żyją w nocy jak my smacznie śpimy. Poczytamy co takie zwierzęta robią nocą, jak się zachowują i jak szukają pożywienia. Czy wiecie, że jak my smacznie śpimy, to szopy pracze lubią buszować w miejskich śmietnikach, gdzie szukają pożywienia? 

"Leśne stworzenia" to książeczka, która opisuje, kto zamieszkuje w lesie. Poczytamy tutaj co jedzą zwierzęta leśne, jak zdobywają pokarm, gdzie mają swoje mieszkania. Czy wiecie po co jeleniom poroże? Jeśli nie, to na pewno w tej książeczce znajdziecie odpowiedź na to i wiele innych pytań :-)"Wybrzeże" Czy wicie jaka ryba jest pokryta ostrymi kolcami i umie szybko nadąć się jak balon? Wiecie dlaczego tak robi? Czy wiedzie kto to jest łodzik? Ja nie wiedziałam, ale czytając książki córce już wiem ;-) Bardzo ciekawa lektura w której poznamy rośliny i zwierzęta zamieszkujące tereny przybrzeżne.


Podsumowanie: Moja córka książeczkami jest zachwycona. Jak tylko do nas dotarły to od razu musiałam jej przeczytać i to wszystkie. Książeczki bardzo kolorowe, ilustracje piękne i mało tekstu do czytania. Tekst jest prosty i zrozumiały. Kolekcja bardzo fajna z wieloma ciekawostkami. Przyznam, że niektóre i mnie zaskoczyły. Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, ale myślę, że i dla 3-4 latków będą super. Co prawda kolekcja przeznaczona jest do samodzielnego czytania, ale moja córka ma 3,5 roku i z chęcią słucha jak jej czytamy. Rodzice czytając książeczki młodszym dzieciom mogą spędzić z nimi przyjemnie czas i myślę, że sami dowiedzą się kilku ciekawych rzeczy :-) Polecam Wam bardzo :-)

Tytuł: "Młodzi przyrodnicy"
Autor: praca zbiorowa
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 32
Cena okładkowa: 14,99 zł
Wydawnictwo: Wilga 

6 komentarzy:

 1. Fajne książeczki z pięknymi ilustracjami, zresztą Wilga ma sporo fajnych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę swoje kochane sowy <3 Bardzo ciekawe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. The book with vivid images and illustrations about nature attract the little kids to explore them.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie śliczne kolorowe :). Kuszą na prezent!

  OdpowiedzUsuń
 5. wiewiórki są tak urocze, że sama chciałabym tą książeczkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger