"Sekrety Julii" Anna PłowiecAlicja główna bohaterka, którą poznajemy na samym początku jest zdruzgotana po śmierci matki, czuwała przy niej do samego końca. Kilka miesięcy wcześniej w wypadku samochodowym straciła męża. Teraz obie z córką Kasią zostały same i muszą sobie jakoś radzić, tym bardziej, że Kasia również bardzo przeżyła śmierć ojca i ukochanej babci. Alicja wie, że dla córki musi być silna, musi wziąć się w garść. Przyjaciółka Danka przychodzi jej z pomocą i obie zabierają się za uporządkowanie pokoju po zmarłej mamie. Przy okazji odkrywają ukryte w komodzie listy i zdjęcia Julii - matki Alicji.  Poznajemy tutaj sekrety i historię jej życia. Historię jej miłości do chłopaka imieniem Sylwek, którego spotkała w górach, a ta miłość była trudna i burzliwa...

Szczerze powiedziawszy jak czytałam opis książki myślałam, że będzie to romans, ale nie do końca tak jest. Jest to powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym, ale ta miłość wcale nie jest łatwa, a książka porusza jeszcze wiele innych ważnych tematów. Znajdziemy tutaj trochę historii, bo autorka przenosi nas w czasy Polski Ludowej, pokazuje czasy Gomułki i życie ludzi w tym okresie. Były to burzliwe i niełatwe czasy. Mamy też piękne góry, nasze tatrzańskie krajobrazy i jest też Kraków. Autorka pokazuje nam też miłość matki do dziecka i to jak wiele potrafi ona dla jego dobra zrobić i z jak wielu rzeczy zrezygnować. Jest też trudny temat czyli śmierć. Podczas lektury możemy się bardzo wzruszyć, ale są też momenty z dużą dozą humoru. Odkrywanie przeszłości Julii bardzo wciąga i ciężko książkę odłożyć na później. 

Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Nawet nie wiadomo kiedy te grubo ponad czterysta stron przeleciało. Na pewno da nam do myślenia, jest ciepła i niebanalna. Piękna okładka i piękne wnętrze, nic tylko czytać, a naprawdę warto sięgnąć po tą pozycję :-) Polecam :-)


Tytuł: "Sekrety Julii "
Autor: Anna Płowiec
Okładka: miękka
Stron: 496
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Znak

11 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym, aby ta książka trafiła w moje ręce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy tytuł.. i piękna okładka!
  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio niestety mało czasu mam na czytanie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ostatnio jestem zawalona pracą i niestety niewiele mam czasu na czytanie. Mam nadzieję, że niedługo to nadrobię. Książka zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio znowu wkręciłam się w typowe kryminały i to nie będzie dla mnie pozycja na teraz :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że mi także przypadłaby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś dla mojej teściowej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię bardzo historie z tłem historycznym. To może być dobra książka.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki z wątkiem miłosnym:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka od razu rzuca się w oczy - jest bardzo ładna. Też mi się wydawało po opisie, że to romans, a tu jednak nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z przyjemnością zapoznam się bliżej z twórczością autorki. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger