"Myślisz, że Ci tak źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji"Kilka dni temu była recenzja książki "Myślisz, że Ci tak źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie" a dziś zapraszam Was na na drugą recenzję drugie pozycji z tej serii " Myślisz, że Ci tak źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji" Obie pozycje rewelacyjne, my jesteśmy zachwyceni :-)

W starożytnej Grecji tez dzieci wcale nie miały łatwo. W tej książeczce również poznamy ich zwyczaje, życie rodzinne, poczytamy o jedzeniu, ich fryzurach, czy grach i zabawach. Są też mity i legendy greckie o bogach. Jest tutaj też rozdział "Wciąż myślisz, że Ci źle" i na pewno po jego przeczytaniu zarówno dorośli, a przede wszystkim dzieci stwierdzą, że nasz czasy dzisiejsze czasy są o niebo lepsze od tych w starożytnej Grecji. 


W książeczce przeczytamy, że dzieci były często porzucane, szczególnie dziewczynki, a jak skończyły 13 lat to musiały wychodzić za mąż za nieznanego faceta. Jeśli chodzi o fryzury, to chłopcy i dziewczęta często nosili długie włosy, które splecione były w warkocz. W Atenach trzy-czteroletnie brzdące brały udział w święcie wiosny i po raz pierwszy w życiu kosztowały wina. Ciekawostek jest mnóstwo, jedne bardzo zabawne inne mniej ;-) 


Obie książeczki czyta się przyjemnie. Są bardzo ciekawie wydane, opowiastki i ilustracje zabawne. Do przeczytania zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Obie to zdecydowanie jedne z lepszych pozycji dla dzieci na rynku. Polecam, naprawdę warto :-)


Tytuł: "Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji "
Autor: Chae Strathie, Marisa Morea
Okładka: twarda
Stron: 64
Cena okładkowa: 29,99 zł
Wydawnictwo: Wilga

6 komentarzy:

 1. Nie mam dzieci a mnie jakoś nie ciągnie do tej lektury, ale dobrze wiedzieć o tych książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka! Sama jestem nią zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 3. O ta książka mozę być fajna, lubie takie ciekawostki zilustrowane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wyglądu zachęcające, z tego co piszesz, treść również jest warta poznania. Chętnie zagłębiłybyśmy się z córką w tę pozycję :)

  Z e-BOOKIEM POD RĘKĘ

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, fajna książka. Gdzie można ją zakupić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka - myślę, że zaciekawi każdego szkolniaka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger