"Moja siostra/mój brat" Rocio Bonilla"Moja siostra/mój brat" Rocio Bonilla to dwustronna książeczka opowiadająca o perypetiach rodzeństwa. Mamy tutaj historię opowiedzianą z punktu widzenia siostry i brata. Możemy zacząć ją czytać z obojętnie której strony. Rodzeństwo wydaje się za sobą nie przepadać. Chłopiec uważa, że jego siostra to nudny nosorożec, a siostra znowu, że jej brat to mała małpka, której tylko figle w głowie. 


Choć oboje robią sobie na złość to często muszą też iść na kompromis i po prostu się dogadać. Mimo tych wszystkich złośliwości rodzeństwo bardzo się kocha i jak jednego za długo nie ma to bardzo za sobą tęsknią. Wtedy też lubią ze sobą spędzać czas. Gdy z obu stron zbliżamy się do środka okazuje się, że los naszym bohaterem płata figla. Okazuje się, że we dwójką mogą całkiem nieźle się dogadać, ale czy uda im się to samo we trójkę? "Moja siostra/mój brat" to bardzo życiowa historia o relacjach między rodzeństwem. U mnie moje dzieci (brat i siostra) prowadzą takie same boje jak bohaterowie książeczki. Jak długo się nie widzą, to za sobą tęsknią i wtedy lubią ze sobą się bawić. Książeczka pięknie wydana z cudnymi obrazkami w  pastelowych kolorach. Książeczka pokazuje dzieciom jak ważne jest rodzeństwo i że bez niego byłoby nudno i smutno. Uświadamia też jak ważna jest rodzina i dom. Książeczka idealna dla dzieci w wieku od 3 lat :-)Tytuł: "Moja siostra/mój brat"
Autor: Rocio Bonilla
Okładka: twarda
Stron: 56
Cena okładkowa: 36,90 zł
Wydawnictwo: Palilon

9 komentarzy:

 1. Ale fajnie przemyślana ta książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna, ucząca książeczka z pięknymi ilustracjami :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki mają przyjemne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. We have same books in library. They are very interesting. I like illustration.

  New Post - http://www.exclusivebeautydiary.com/2019/07/1st-anniversary-of-exclusive-beauty_9.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądra, wartościowa seria :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy i interesujący post. Czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo sympatyczna książeczka..szkoda, że tak mało w niej do czytania, bo moja 8-latka rozczmuchała by ją w kilka minut :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger