"Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1" Agnieszka StelmaszykJuż koniec maja, jeszcze kawałek czerwca i w końcu wakacje :-) Na wakacjach oprócz odpoczynku warto poczytać ciekawe książki. Do takich właśnie należy tom 1 z serii "Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir". Książka dostarczy dzieciom przygód i miło spędzą czas podczas lektury :-)

Jedenastoletni Jędrek wraz z rodzicami, babcią Henrysią i kuzynką Marcelą wyruszają samochodem w podróż do Hiszpanii.  Po drodze zajeżdżają jeszcze do Frankfurtu, Francji, Wenecji oraz Austrii. Zakończeniem ich wyjazdu jest zwiedzanie Zamku Książ w Polsce. W trakcie podróży przeżywają wiele ciekawych i zabawnych przygód, jest też wątek miłosny i nawet kryminalny :-) Wplątują się w aferę z fakirem. Czy dzielnej babci i Jędrkowi uda się wyjść cało z tej sytuacji ? Musicie koniecznie przeczytać sami :-)"Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir" to idealna książka na wakacje, dla dzieci i nie tylko. Czyta się ekspresowo, co jakiś czas parskając śmiechem. Narratorem jest Jędrek, który opisuje perypetie członków swojej rodziny. W książce znajdziemy mnóstwo walorów edukacyjnych, bo zawiera wiele ciekawostek dotyczących miejsc, które zwiedzają Mazurscy. Są tu opisy historyczne, zabytki, atrakcje turystyczne, roślinność, kuchnia z przepisem kulinarnym na omlet Franciszka Józefa. Wszystko ciekawie opisane i przedstawione. Dodatkowo książka jest pełna świetnych rysunków, oraz prywatnych zdjęć z podróży z prywatnego archiwum autorki. Jej prywatne przygody zainspirowały ją do napisania tej książki :-)

Jestem zachwycona książką. Czekam już z niecierpliwością na kolejny tom przygód rodzinki Mazurskich. Jeśli Wy i wasze dzieciaki lubicie książki pełne przygód, ciekawie napisane, z akcją, dużą dozą humoru, to polecam Wam książkę bardzo. Myślę, że dzieci będą zachwycone lekturą, dzięki której poprzez zabawę poznają ciekawe miejsca, oraz zwyczaje tam panujące. Jest ciekawie, z jajem, jest zagadka, jest dużo humoru. Myślę, że to wystarczy. My jesteśmy zachwyceni :-)
Tytuł: "Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1"
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Okładka: twarda
Stron: 224
Cena okładkowa: 29,99 zł
Wydawnictwo: Wilga

10 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger