"Więcej niż pocałunek" Helen HoangKsiążka "Więcej niż pocałunek" Helen Hoang zdobyła nagrodę Goodreads dla najlepszej książki roku 2018, według Washington Post jest to jedna z 50 najbardziej wyjątkowych powieści 2018 roku, znajduje się ona również na liście top 100 według Amazona i jest jedną z najlepszych książek na lato według Elle. Powiem Wam, że jest to naprawdę wyjątkowa książka, do czytania której jak siadłam w niedzielę po południu, to do wieczora ją przeczytałam całą. Nie da się od niej po prostu oderwać. 

Stella to trzydziestoletnia wykształcona, dobrze zarabiająca kobieta, która uwielbia swoją pracę. Jest ekonomistką, która zajmuje się ekonometrią. Niestety jej życie prywatne nie wygląda tak jak by tego chciała. Cierpi ona na zespół Aspergera i nawiązywanie kontaktów z ludźmi jest dla niej trochę wyzwaniem. Żyje ona według pewnych schematów, ma swoje dziwactwa, każdego dnia rzeczy wykonuje w określonej kolejności. Postanawia wynająć pana do towarzystwa, który ma ją nauczyć wszystkiego co dotyczy związków i seksu. Tak poznaje przystojnego Michaela. Gdy pierwszy raz się spotykają, chłopak jest zachwycony Stellą. Z taką klientką jeszcze nigdy nie miał do czynienia, choć dziewczyna jest ciężka w obsłudze, to Micheal ma dużo cierpliwości. Najpierw umawiają się na trzy spotkania, Stella przygotowuje plan szkolenia, który tak naprawdę okazuje się zbędny. Sprawa trochę się komplikuje jak oboje zaczynają zakochiwać się w sobie. Są jeszcze niedopowiedziane sprawy i niewyjaśnione tajemnice. Czy tych dwoje ma szansę być ze sobą? Czy ich miłość rozkwitnie? 

"Więcej niż pocałunek" to zabawna, lekka i bardzo przyjemna lektura. Taka na jedno popołudnie, bo nie można się od niej oderwać. Stella i Michael to bohaterzy, których od razu się lubi. Pierwszy raz czytałam książkę w której bohaterka cierpiała na zespół Aspergera. Autorka zaczęła pisać książkę chwile po tym jak zdiagnozowano u niej tę chorobę. Pokazała nam ona w książce jak wyglądają zachowania osób zmagających się z chorobą, oraz jak takie osoby postrzega społeczeństwo. Książka ze sporą dawką erotyki, ale nie takiej nachalnej, czy niesmacznej, tylko takiej, którą przyjemnie się czyta. Nie jest wulgarnie, po prostu jest w sam raz. Książka na pewno nie nudzi, wręcz przeciwnie, tyle się tutaj dzieje, że kolejne strony, a jest ich grubo ponad czterysta znikają w ekspresowym tempie. Bardzo przyjemna lektura, która umili nam czas, którą przeczytamy z zapartym tchem, która jest zabawna i lekka. Tak mogę ją podsumować. Naprawdę warto po nią sięgnąć, polecam :-)


Tytuł: "Więcej niż pocałunek"
Autor: Helen Hoang
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 480 
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 05.06.2019 r

3 komentarze:

  1. Wiesz co mnie zaskakuje? Zazwyczaj sięgałam po książki typu kryminały, thrillery i tego typu, jak z postu, lekka literatura raczej mnie nie interesowała. Ale odkąd przeglądam również posty z recenzjami książek, coraz bardziej przekonuję się do sięgania też właśnie po takie lekkie i przyjemne, codzienne książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze recenzujesz Beatko. Skusiłaś mnie na tą pozycję. Na pewno mi się spodoba.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger