Wygraj z cukrem - recenzjaWiecie, że ponad 3 miliony Polaków choruje na cukrzycę? Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby, dowiaduje się o niej dopiero, gdy cukrzyca zaczyna zagrażać ich życiu. Ta choroba cywilizacyjna jest obecnie jednym z największych wyzwań medycyny.

Patrick Olsson i Lars - Erik Litsfeldt to diabetycy. Patrik z powodu powikłań związanych z cukrzycą nawet stracił wzrok. Obaj panowie testowali na sobie różne diety i suplementację aby zobaczyć co będzie się działo i czy uda się ograniczyć przyjmowanie leków i rozwój choroby. Tym sposobem doszli do wniosku, że najlepsze efekty w walce z tą chorobą przynosi dieta LCHF (Low Crab High Fat) czyli mało węglowodanów, dużo tłuszczy i skrobia oporna, która znajduje się w fasoli, ciecierzycy czy mące ziemniaczanej. Produkty te znacząco obniżają poziom glukozy we krwi. Kiedy Patrik zaczął eksperymentować z mąką ziemniaczaną po jakimś czasie okazało się, że osiągnął fantastyczne wyniki. Musiał przyjmować znacznie mniej insuliny niż przed eksperymentem. W książce sam opowiada swoją historię od dzieciństwa przez dorosłość, chorobę i walkę z nią. Autorzy opisują też przypadki osób, którym pomogła zmiana diety. Dzięki diecie zwalczyli oni nadwagę, lepiej radzili sobie z objawami choroby i pozbyli się złego samopoczucia. W książce autorzy wyjaśniają dokładnie zasady opracowanego przez siebie sposobu odżywiania, obalają też wiele mitów dotyczących diety LCHF. Oprócz tego znajdziemy w niej też przepisy, przykładowe treningi, ćwiczenia, oraz wiele porad i podpowiedzi co robić, co zmienić żeby było lepiej.
Książka nie jest przeznaczona tylko dla cukrzyków. Będzie na pewno przydatna też dla osób, które znajdują się w grupie ryzyka, które chcą zmienić sposób odżywiania, polepszyć swoje zdrowie. Na pewno warto dowiedzieć się jak mamy się chronić przed tą chorobą. Fajne jest to, że książka napisana jest prostym językiem, wszystko jest dokładnie wytłumaczone poparte przykładami. Mamy tu dużo informacji na temat pro i prebiotyków, mamy omówione tłuszcze te które powinniśmy używać i te które powinniśmy ograniczać. Książka będzie kopalnią wiedzy nie tylko dla osób, które zmagają się z chorobą, ale też dla takich, którzy lubią się zdrowo odżywiać szukają informacji na temat produktów, które warto spożywać. Dokładnie autorzy opisują też samą chorobę. Na pewno jest to bardzo przyjemna i przydatna lektura, daje też nadzieję i działa naprawdę motywująco. Autorzy zachęcają do eksperymentowania i szukania dla siebie jak najlepszego rozwiązania. Jak można poprawić swoje zdrowie przy pomocy naturalnych produktów i treningu to na pewno warto spróbować Polecam :-)

Przedpremierowo mogłam dla Was zrecenzować książkę dzięki Wydawnictwu Otwarte :-)

Premiera już 5 września :-)
Autor: Lars - Erik Listsfeldt i Patrik Olsson
Okładka: broszurowa ze skrzydełkami 
Stron: 196
Cena okładkowa: 36,90 zł
Wydawnictwo: Otwarte

3 komentarze:

  1. Na pewno kupię dla mojej babci, u której zdiagnozowano cukrzycę Kilka miesięcy temu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna książka i na pewno przyda sie wielu osobom :)

    OdpowiedzUsuń
  3. 3 miliony to strasznie dużo, obawiam się, że problem będzie coraz większy...ech. Książka na pewno godna uwagi

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger